ME U18 Kobiet: Polska zaczyna od porażki

Od porażki rozpoczęła udział w Mistrzostwach Europy Kobiet do lat 18 reprezentacja Polski. Podopieczne Romana Skrzecza i Ryszarda Pietruszaka minimalnie uległy reprezentacji Włoch 56:59.
W szeregach reprezentacji Polski bardzo dobre spotkanie rozegrały Oliwia Tomiałowicz i Paulina Antczak, które zdobyły aż 32 punkty dla naszej kadry. Warto odnotować też 18 zbiórek Klaudii Sosnowskiej, która dodała do tego 8 punktów.
Spotkanie od początku miało wyrównany przebieg, ale stroną przeważającą przez większą część gry były Polki. Jeszcze niespełna dwie minuty przed końcem spotkania nasza kadra prowadziła 56:54, ale Włoszki najpierw wyrównały, a następnie na blisko minutę przed końcową syreną trafiły za 3 punkty wychodząc na prowadzenie 59:56. Niestety pomimo przerwy na żądanie dla naszego zespołu rzuty za trzy punkty Kaczmarskiej i Pacuły okazały się niecelne i porażka reprezentacji Polski stała się faktem.