1 liga: Skuteczny rewanż gości

W pierwszych meczach półfinału play-off pierwszej ligi triumfowali gospodarze, w niedzielę szczęście dopisało gościom. W obu parach jest więc remis 1:1. Kolejne mecze w przyszłą sobotę i niedzielę.
Sokół Łańcut - Sportino Inowrocław 55:63
Nastawiony na grę ofensywną Sokół w niedzielę rzucił aż o dziewiętnaście punktów mniej niż dzień wcześniej. Sportino w obronie i ataku zagrało podobnie, dzięki czemu wywiozło cenne zwycięstwo z Łańcuta. O sukcesie podopiecznych Jacka Winnickiego zadecydowała dobra końcówka trzeciej kwarty oraz doskonały początek czwartej. Koszykarze z Inowrocławia ze stanu 33:33 wyszli wówczas na szesnastopunktowe prowadzenie 54:38. Tej straty gospodarze nie potrafili już odrobić.
Znicz Jarosław - Stal Stalowa Wola 99:102
Koszykarze Stali Stalowa Wola stają się powoli specjalistami od drugich spotkań play-off, w pierwszej rundzie właśnie w niedzielę zwyciężyli Wiecko Zastal Zielona Góra, teraz przyszedł czas na Znicz Jarosław. ? Nie możemy sobie pozwolić na zlekceważenie Stali bo wtedy spotka nas to co Zastal ? mówili zgodnie zawodnicy Znicza. Po łatwym zwycięstwie w pierwszym meczu tej pary i udanym początku drugiego koszykarze z Jarosławia w podświadomości się jednak rozluźnili. Beznamiętnie wykorzystali to koszykarze Stali, którzy w drugiej i trzeciej kwarcie meczu rzucili aż o siedemnaście punktów więcej niż rywale. Dramatyczna pogoń w czwartej kwarcie nic już nie dała. Przyjezdnym w zwycięstwie nie przeszkodziła kontuzja kostki lidera zespołu Pawła Pydycha.