ME U18 Mężczyzn: Polska lepsza od Holandii

Pierwsze zwycięstwo w drugim spotkaniu Mistrzostw Europy Mężczyzn do lat 18 dywizji B odniosła reprezentacja Polski. Podopieczni Ryszarda Szczechowiaka pokonali Holandię 71:51. Po wyrównanej grze w pierwszych 20 minutach, nasi reprezentanci w drugiej połowie osiągnęli przewagę i zasłużenie wygrali. Jutro o 16.00 czasu lokalnego spotkanie z Armenią.
Pierwsza połowa spotkania była wyrównana, aczkolwiek przez cały czas stroną przeważającą była reprezentacja Polski, która prowadziła 30:24. W trzeciej odsłonie nasza kadra dzięki dobrej postawie Karola Gruszeckiego, Adama Waczyńskiego i Jakuba Wojciechowskiego odskoczyła na 13 punktów, a tuż przed końcem tej części gry Polacy podwyższyli jeszcze prowadzenie do 17 oczek.
Aż czterech zawodników naszej kadry zdobyło ponad 10 oczek, warto dodać, że w drużynie naszych rywali nikt nie zanotował na swoim koncie dwucyfrowej zdobyczy punktowej.
Jutro o 16.00 czasu lokalnego (15.00 w Polsce) gramy z Armenią. Zapraszamy do śledzenia tego spotkania podczas internetowej transmisji na oficjalnej stronie imprezy