II liga, gr. A: Pierwsza wygrana SMS

Do piątej serii spotkań na pierwsze zwycięstwo w lidze musieli czekać koszykarze SMS PZKosz Władysławowo. Młodzi adepci koszykówki pokonali Korsarza Gdańsk 76:74. Nadal niepokonana w rozgrywkach jest Astoria Bydgoszcz, która zwyciężyła na wyjeździe Wilki Morskie Szczecin.

Ostatnie dwie minuty meczu pomiędzy SMS i Korsarzem były bardzo nerwowe. Miejscowych na prowadzenie wyprowadził Aleksander Leńczuk, ale po jego akcji zawodnicy z Gdańska kilkukrotnie mieli szansę na przechylenie szali zwycięstwa na swoją korzyść. Mimo dobrych okazji nie potrafili jednak trafić do kosza lub popełniali straty. Nawet po jednym celnym wolnym Jakuba Maksymiuka Korsarz miał szansę na zwycięstwo, lecz rzut Jakuba Załuckiego również okazał się niecelny.

Ochotę do gry rywalom odbierają koszykarze Open Florentyny Pleszew, którzy w kolejnym spotkaniu ligowym w ostatnich dziesięciu minutach odliczali tylko czas do końcowej syreny. Po 21 punktów rzucili Rafał Niesobski i Wojciech Żurawski, a z 12 asystami zawody zakończył Marcin Stokłosa.

Daniel Grujić i Bartosz Kobus przesądzili o zwycięstwie Żurawia Gniewino nad KK Świecie. Obaj zdobyli po 24 punkty przy dobrej skuteczności, a do tego angażowali się w walce na tablicach (odpowiednio 8 i 7 zbiórek).