Grupa II: Gospodynie lepsze

MUKS Unia Basket Ostrołęka przegrała pierwszą kwartę z Basketem 25 Bydgoszcz 15:28, ale w kolejnych trzech odsłonach to podopieczne Macieja Kruszewskiego były skutecznieje i wygrały zasłużenie 100:82.

Gospodynie do zwycięstwa poprowadził tercet Justyna Kwiatkowska - Karolina Matys - Katarzyna Arak, który zdobył dla miejscowych aż 73 punkty. Wśród pokonanych jedynie Monika Maj próbowała dotrzymać kroku rywalkom.

W pierwszej połowie gospodynie były mocno stremowane, przegrana pierwsza kwarta 15:28, w drugiej było już lepiej 39:19 i po 20 minutach na tablicy było 54:47. Koszykarki z Ostrołęki zagrały bardziej zespołowo notując na swoim koncie aż 17 asyst, przy tylko 7 zespołu z Bydgoszczy.

Jeżeli jutro Unia pokona MKS MOS Wrocław, a MUKS rozprawi się z Basketem 25 Bydgoszcz to sprawa awansu z turnieju w grupie II będzie rozstrzygnięta, awans do finału wywlaczą MUKS Poznań i Unia Basket Ostrołęka, ale poczekajmy na wyniki jutrzejszych spotkań, bo zespoły z Wrocławia i Bydgoszczy na pewno łatwo się nie poddadzą.