Po 3 dniu: Faworyci w komplecie

Faworyci nie zawiedli i w komplecie awansowali do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Sprawę mistrzowskiego tytułu w dniach 10 - 14 marca rozstrzygną między sobą: Korona Kraków, VBW GTK Gdynia, MUKS Poznań, Unia Basket Ostrołęka, AZS UW Warszawa, Lotnik Wierzawice, AZS PWSZ Gorzów Wlk. i KKS Olsztyn.

Klasyfikacje końcowe wszystkich turniejów półfinałowych znajdują się w dziale Rankingi

Grupa I (Kraków)

MLKS Rzeszów - RMKS Rybnik 72:63

W pierwszym niedzielnym meczu turnieju w Krakowie naprzeciwko siebie stanęły zespoły, które nie zdołały wygrać jeszcze żadnego meczu. Z honorem do domów wrócą koszykarki rzeszowskiego MLKS-u, które po wyrównanym meczu okazały się lepsze od rybnickiego RMKS-u. Tym samym rzeszowianki zajęły trzecie miejsce w Krakowie. Więcej o meczu

Korona Kraków - VBW GTK Gdynia 63:53

Koszykarki krakowskiej Korony w pełni wykorzystały atut własnego parkietu w półfinałowym turnieju i w meczu o pierwsze miejsce pokonały aktualne mistrzynie Polski, zawodniczki VBW GTK Gdynia. Spotkanie miało niezwykle wyrównany przebieg, a podopieczne Andrzeja Włodarza dopiero w ostatnich pięciu minutach zapewniły sobie sukces w meczu i całym turnieju. Więcej o meczu

Grupa II (Ostrołęka)

MKS MOS Wrocław - Basket 25 Bydgoszcz 47:73

Basket 25 Bydgoszcz pokonał w meczu o 3. miejsce turnieju półfinałowego grupy II zespół MKS MOS Wrocław 73:47. O zwycięstwie podopicznych Piotra Kulpekszy zadecydowała trzecia kwarta wygrana 21:6. Więcej o meczu

MUKS Unia Basket Ostrołęka - MUKS Poznań 70:94

Poznanianki tylko w pierwszej kwarcie miały problemy z ekipą MUKS Unia Basket Ostrołęka, drugą kwartę zawodniczki Iwony Jabłońskiej wygrały wysoko 34:7 i spokojnie kontrolowały spotkanie do końca wygrywając pewnie 94:70. Więcej o meczu

Grupa III (Warszawa)

ŁKS Basket Women Łódź - UKS Lotnik Wierzawice 59:75

Zawodniczki z Wierzawic pokonały ŁKS Basket Women Łódź 75:59 i niezależnie od wyniku meczu AZS UW Warszawa - TS Wisła Kraków są już pewne awansu do finału Mistrzostw Polski Kobiet U20. Więcej o meczu

AZS UW Warszawa - TS Wisła Kraków 76:68

Doskonała gra w drugiej kwarcie zapewniła zwycięstwo AZS-owi Uniwersytet Warszawski nad Wisłą Kraków. Po tej porażce zespół Białej Gwiazdy odpadł z dalszej rywalizacji w mistrzostwach Polski Kobiet U20. Więcej o meczu

Grupa IV (Gorzów Wlkp.)

KKS Olsztyn - TS Ostrovia Ostrów Wlkp. 65:52

Turniej w Gorzowie Wielkopolskim rozstrzygnięty. Po koszykarkach miejscowego AZS PWSZ awans do turnieju finałowego wywalczyły zawodniczki KKS Olsztyn. W decydującym o awansie meczu podopieczne Tomasza Sztąberskiego nie bez problemów pokonały rywalki z TS Ostrovii Ostrów Wielkopolski. Więcej o meczu

AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - JAS - FBG Sosnowiec 71:31

Bez porażki ćwierćfinałowy turniej zakończyły podopieczne Roberta Pieczyraka. Zawodniczki AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski w swoim ostatnim meczu pewnie pokonały rywalki z Sosnowca i bez porażki zajęły pierwsze miejsce w turnieju, którego były gospodarzem. Tym razem gorzowianki wygrały bardzo pewnie swój mecz. Więcej o meczu