Grupa B: VBW GTK pewnie pokonuje Unię Basket

VBW GTK Gdynia pewnie pokonało MUKS Unię Basket Ostrołęka 100:56 i w zasadzie zapewniło sobie miejsce w czołowej czwórce imprezy. O drugie miejsce premiowane awansem z grupy B walczyć będa jutro zespoły z Ostrołęki, Gorzowa Wielkopolskiego i Warszawy.

Zobacz statystyki meczu

Koszykarki z Ostrołeki nie przestraszyły sie utytułowanego rywala z Gdyni i od pierwszych minut meczu dzielnie walczyły na parkiecie hali GOSiR. Pierwsza kwarta nieznacznie na korzyść VBW GTK 26:20. Dopiero w kojelnych odsłonach grające zespołowo (25 asyst) podopieczne Andrzeja Curyla uzyskiwały przewagę, która rosła z minuty na minutę.

Kropkę nad i zespół VBW GTK przystawił w ostatniej kwarcie wygranej 27:9. Na boisku pojawiły się w szegerach gospodyń wszystkie zawodniczki i co wazniejsze wszystkie zanotowały na swoim koncie zdobycz punktową.