Po 3. dniu: KKS - VBW i AZS PWSZ - MUKS

W ostatnim dniu pierwszego etapu Lotnik Wierzawice pokonał minimalnie Koronę Kraków 54:53. Koszykarki z Ostrołęki bardzo dzielnie walczyły z AZS PWSZ Gorzów Wlkp, ale przegrały 64:67. MUKS Poznań wysoko pokonał KKS Olsztyn w meczu o pierwsze miejsce w grupie A, a VBW GTK zwyciężyło AZS UW 79:64. W półfinałach w sobotę zagrają KKS Olsztyn z VBW GTK Gdynia oraz AZS PWSZ Gorzów Wlkp. z MUKS Poznań.

Grupa A

UKS Lotnik Wierzawice - Korona Kraków 54:53

To zdecydowanie największa niespodzianka turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kobiet U20. Zwycięzca turnieju półfinałowego w grupie I, który pokonał VBW GTK Gdynia w pierwszym etapie turnieju finałowego nie odniósł zwycięstwa. W ostatnim spotkaniu grupowym Korona uległa Lotnikowi Wierzawice 53:54 i zagra jutro o 7. mijesce w turnieju. Więcej o meczu

MUKS Poznań - KKS Olsztyn 117:63

Nie było emocji w ostatnim spotakniu w grupie A. Koszykarki MUKS Poznań zaczęły spotkanie od prowadzenia 17:0. Po takim początku koszykarki KKS Olsztyn nie podjęły walki i przegrały wysoko 63:117. Więcej o meczu

Grupa B

MUKS Unia Basket Ostrołęka - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 64:67

Sporo emocji było w pojedynku AZS PWSZ Gorzów Wlkp. z Unią Basket Ostrołęka. Zawodniczki z Ostrołęki ambitnie walczyły o pierwsze zwycięstwo w turnieju. Podopieczne Macieja Kruszewskiego wyszły na prowadzenie w czwartej kwarcie, ale doświadczenie gorzowianek wzięło górę w końcówce i AZS PWSZ zwyciężył 67:64. Więcej o meczu

VBW GTK Gdynia - AZS UW Warszawa 79:64

VBW GTK Gdynia pokonało AZS UW 79:64. Warszawianki prowadziły w pierwszej połowie różnicą nawet 12 punktów, ale w drugiej odsłonie VBW GTK przycisnęło w obronie i podopieczne Macieja Gordona zdobyły w drugiej połowie tylko 21 punktów. Gdynianki do wygranej poprowadził duet Tomiałowicz – Sosnowska, który zaliczył 36 punktów. Więcej o meczu