II liga, gr. B: Druga porażka Pogoni

Dwa wrocławskie zespoły w szóstej kolejce spotkań grupy B drugiej ligi wywalczył komplet punktów. WKS Śląsk ograł u siebie Hawajskie Koszule Bank Spółdzielczy Żory, zaś WKK pokonało na wyjeździe Mickiewicza-Romus. Drugiej porażki w sezonie doznała Pogoń Prudnik, która tym samym straciła pozycję wicelidera.

Kryzys z początku sezonu koszykarze GTK Fluor Britam Gliwice mają już chyba za sobą. Gliwiczanie nie wygrali pierwszych trzech spotkań w rozgrywkach i wydawało się, że już na samym początku zmagań wypadną z rywalizacji o play-off. Teraz zespół wygrał jednak trzeci kolejny mecz, pokonując we własnej hali wicelidera Pogoń Prudnik aż 89:62. Poza drugą kwartą, wygraną przez przyjezdnych 21:15, miejscowi przeważali w tym spotkaniu. Łukasz Nawrot zakończył zawody z double-double (15 pkt i 13 zbiórek), a Tomasz Wróbel miał 7 asyst.

Wysoko wygrana pierwsza połowa zapewniła wyjazdowe zwycięstwo WKK Wrocław. W Katowicach dolnośląska drużyna pokonała Mickiewicza-Romus, a 33 punkty w tym spotkaniu uzyskał Bartosz Diduszko. Obwodowy WKK dodatkowo miał 7 zbiórek i 5 asyst. Z dorobkiem 21 punktów zawody zakończył reprezentant Polski do lat 18 Jan Grzeliński.

Większych problemów z pokonaniem nieobliczalnej drużyny HK Bank Spółdzielczy Żory nie miał lider WKS Śląsk. Miejscowi otwierającą mecz kwartę wygrali 21:7, a kolejną 29:15. Później kontrolowali już rozwój wypadków na boisku. Dobrą skuteczność zaprezentował Marcin Bluma trafiając wszystkie siedem rzutów z gry (w tym 2/2 za 3). Najskuteczniejszym graczem meczu był jednak Mirosław Łopatka (21 pkt i 11 zbiórek).