1 LK, gr. B: Falstart BasketPro

W kiepskim stylu pierwszoligowe zmagania zainaugurowały koszykarki BasketPro Jelenia Góra, które w roli gospodarza nie potrafiły zdobyć punktu z gry w całej pierwszej kwarcie, a cały mecz z MKS PWSZ KON-BET Konin przegrały wysoko. Zwycięstwo na swoim koncie zanotował też Language School Pabianice.

Niemoc strzelecką jeleniogórzanki przerwały dopiero w drugiej części zawodów, nie pomogło to jednak w odniesieniu wygranej, gdyż po dziesięciu minutach gry było już 2:24. 17 punktów i 8 zbiórek dla drużyny z Konina zanotowała Anita Szemraj.

Pabianiczanki, które w dwóch poprzednich sezonach wywalczyły możliwość gry w PLKK, ale z powodu problemów z halą nie były w stanie przystąpić do tych rozgrywek, w pierwszym meczu pokonały AZS UMCS Lublin.