1 LK, gr. B: Ostrovia kontynuuje passę, a Pabianice górą

Tydzień po niespodziewanym zwycięstwie nad Language School Pabianice Ostrovia Ostrów Wielkopolski znów z kompletem punktów. Tym razem w meczu czwartej kolejki grupy B zawodniczki Piotra Czaski bez większych problemów pokonały na wyjeździe najsłabszy w rozgrywkach BasketPro Jelenia Góra. W starciu dwóch drużyn walczących o Ford Germaz Ekstraklasę Language School Pabianice lepsze od AZS OPTeam RES-DROP Rzeszów.

Ostrovia już w pierwszej kwarcie przesądziła o losach meczu, wygrywając tę część zawodów 27:11. Po przerwie przyjezdne tylko powiększały swoją przewagę nad rywalkami. 19 punktów rzuciła Elżbieta Paździerska.

Słaba, zaledwie 25-procentowa skuteczność z gry, przesądziła o porażce AZS OPTeam RES-DROP w Pabianicach. Nie do zatrzymania była Dorota Sobczyk (23 pkt i 11 zbiórek), która pojawiła się na boisku jako rezerwowa. Na słowa uznania zasługuje postawa Renaty Piestrzyńskiej (5 pkt, 6 zbiórek i 8 asyst).