Sokół wygrywa mecz na szczycie, dogrywka w Radomiu

Nie ma już niepokonanych drużyny w pierwszej lidze! Ostatnim zespołem, który stracił ligowe punkty jest Spójnia Stargard Szczeciński, która w meczu na szczycie przegrała na wyjeździe z NETO Sokołem Łańcut. Gracze Tadeusza Aleksandrowicza w drugiej połowie zdobyli o dwadzieścia jeden punktów mniej niż rywale. Dramatyczny przebieg miały zawody w Radomiu, gdzie Rosa po dogrywce uległa Zniczowi Basket. Z powodu nadmiernej liczby przewinień spotkania nie ukończyło ośmiu koszykarzy.

Konfrontacja Polonii Przemyśl z AZS Radex Szczecin potwierdziła dwa fakty, które można było zaobserwować już wcześniej. Pierwszy to ten, że beniaminek potrafi i lubi grać we własnej hali. Drugi o kompletnym nieprzystosowaniu Akademików do gier wyjazdowych. Podopieczni Zbigniewa Majcherka w Przemyślu ostatni raz prowadzili przy stanie 12:10, później kilkukrotnie zbliżali się do rywali na dwa, trzy trafienia, ale nie byli w stanie doprowadzić choćby do remisu. Doskonałe zawody w szeregach "Niedźwiadków" rozegrał Michał Musijowski, który z boiska zszedł tylko na moment, notując 23 punkty, 8 asyst i 7 zbiórek. Jedynym mankamentem w grze 23-letniego obrońcy było 7 strat. Z double-double wśród pokonanych mecz zakończył Karol Pytyś (11 pkt i 15 zbiórek).

• 05.11.2011 18:00

MKS Budimpex Polonia Przemyśl

76 : 67

AZS Radex Szczecin

Bez wsparcia z ławki rezerwowych koszykarze Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno przegrali na wyjeździe z drużyną Polski Cukier SIDEn Toruń. Rezerwowi w całych zawodach zdobyli zaledwie 2 punkty, przy 28 zmienników rywali. O sukcesie gospodarzy przesądziła dobra gra na przełomie drugiej i trzeciej kwarty. Ten fragment zawodów gracze Grzegorza Sowińskiego wygrali różnicą siedemnastu punktów, dzięki czemu w końcówce mogli spokojnie kontrolować, wypracowaną wcześniej przewagę. Ponownie najskuteczniejszym strzelcem okazał się Jacek Jarecki, uzyskując dla SIDEnu 19 punktów. Tyle samo wśród pokonanych miał Kamil Kamecki, który dodatkowo zebrał 8 piłek.

• 05.11.2011 17:00

Polski Cukier SIDEn Toruń

83 : 70

Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno

Ciekawe zawody obejrzeli kibice w Radomiu, gdzie Rosa uległa po dogrywce Zniczowi Basket. Goście w tym spotkaniu prowadzili przez 37 minut czasu gry, a na 22 sekundy przed końcem ich przewaga wynosiła sześć punktów. Wówczas za trzy trafił jednak Paweł Wiekiera, a wobec słabej skuteczności z linii rzutów wolnych przyjezdnych gospodarze mieli nawet szansę na wygraną. W ostatniej akcji regulaminowego czasu gry Piotr Kardaś podał do Michała Nikla, który z faulem umieścił piłkę w koszu. Dodatkowego rzutu wolnego środkowy Rosy jednak nie wykorzystał. Dogrywkę goście rozpoczęli od ośmiu punktów z rzędu, co przesądziło o końcowym wyniku. Z powodu nadmiernej liczby przewinień zawodów nie ukończyło ośmiu koszykarzy, w tym pięciu w drużynie Piotra Ignatowicza. Grający bez chorego Przemysława Szymańskiego koszykarze Znicza Basket w całych zawodach wykonywali aż 57 rzutów wolnych! Bezbłędny okazał się Dominik Czubek, trafiając 12 kolejnych prób. Doświadczony zawodnik gości zakończył zawody z dorobkiem 31 punktów. Blisko double-double był reprezentant Polski do lat 18 Łukasz Bonarek (20 pkt i 9 zbiórek). Słabe zawody rozegrał Marcin Kosiński, który swoją karierę seniorską rozpoczynał w Pruszkowie. Były obrońca kadry naszego kraju trafił tylko 4 z 16 rzutów z gry, często decydując się na indywidualne akcje.

Rosa Radom

91 : 103

MKS Znicz Basket Pruszków

Sam Łukasz Niesobski, nawet w najlepszej formie, to za mało, aby myśleć o wygranej z MKS Dąbrowa Górnicza. Przyjezdni triumfowali w tych zawodach, choć poza pierwszą kwartą (22:14 dla MKS), zawody były wyrównane. Lider Sudetów uzyskał w tym spotkaniu 21 punktów, double-double miał Jarosław Wilusz (12 pkt i 11 zbiórek), który z powodu nadmiernej liczby przewinień nie ukończył meczu. Podobnie zresztą jak Łukasz Niesobski. W drużynie z Dąbrowy Górniczej o swoich strzeleckich umiejętnościach przypomniał Michał Wołoszyn (26 punktów), a kolejne przyzwoite zawody rozegrał młody Grzegorz Grochowski (8 punktów, 5 asyst i 6 przechwytów).

• 05.11.2011 19:00

Focus Mall Sudety Jelenia Góra

72 : 79

MKS Dąbrowa Górnicza

Wzmocniony Piotrem Pustelnikiem Start Lublin ponownie rozegrał słabe zawody, na skutek czego ponownie nie zdołał wygrać meczu. W siódmej kolejce spotkań gracze Dominik Derwisza ulegli SKK Siedlce, tylko w trzeciej kwarcie lepiej prezentując się od rywali. O sukcesie miejscowych przesądziła głównie dobra gra w polu trzech sekund. SKK walkę na tablicach wygrało zdecydowanie, notując o 17 zbiórek więcej niż rywale (45:28). Bliski double-double był Radosław Basiński (9 pkt i 9 asyst), który wspólnie z pozostałymi obwodowymi swojego zespołu zatrzymał Kamila Michalskiego (0/6 z gry, 4 zbiórki, 3 asysty i 4 straty). Pustelnik w niecałe 30 minut uzyskał 11 zbiórek i miał 9 asyst.

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce

85 : 64

MKS Start Lublin

Start Gdynia nie zlekceważył najsłabszego obecnie w rozgrywkach POLOmarket Sportino Inowrocław, wygrywając na wyjeździe 82:58. Ludzie Pawła Turkiewicza przewagę uzyskali już w pierwszej kwarcie (25:17) i mimo lepszej gry rywali w dwóch kolejnych odsłonach pewnie utrzymali swoją przewagę do końca meczu. Goście wygrali, choć w całych zawodach mieli więcej strat, grali jednak zdecydowanie skutecznej. Koszykarze Sportino w sumie trafili tylko 7 z 20 rzutów osobistych, a 1/6 miał Maciej Strzelecki. Niewiele lepiej Dawid Witos (2/6 za 1). 19 punktów dla gdynian rzucił Mateusz Kostrzewski. Co ciekawe punkty dla Startu zdobyło 12 zawodników, czyli wszyscy wpisani do protokołu meczowego.

POLOmarket Sportino Inowrocław

58 : 82

Start Gdynia

Bez kontuzjowanego Marcela Wilczka, który cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, ale z nowym sponsorem tytularnym NETO Sokół Łańcut ograł Spójnię Stargard Szczeciński. Dla graczy Tadeusza Aleksandrowicza była to pierwsza porażka w sezonie, głównie na skutek nienajlepszej gry w obronie. Tylko w drugiej kwarcie znani z dobrej defensywy goście potrafili zatrzymać rywali, tracąc zaledwie siedem punktów. Dzięki temu na przerwę schodzili prowadząc różnicą ośmiu punktów. Trzecią kwartę Sokół wygrał jednak 21:9, a w kolejnej pogrążył rywali 22:13. Ponownie nie do zatrzymania w polu trzech sekund był Maciej Klima (17 pkt i 11 zbiórek), którego mocno wspierał Bartosz Dubiel (12 pkt i 12 zbiórek). Najdłuższe spotkanie w swojej karierze w seniorskiej koszykówce rozegrał Jaromir Szurlej. Rozgrywający Sokoła pojawił się na boisku w pierwszej piątce i uzyskał 15 punktów, nie tracąc przy tym żadnej piłki. Dodatkowo 25-letni koszykarz miał 3 przechwyty i 2 zbiórki i 2 asysty. Problemy ze skutecznością mieli niemal wszyscy obwodowi Spójni. Tomasz Ochońko i Jarosław Kalinowski trafili po 3 z 9 rzutów z gry, zaś Adam Parzych jedną z ośmiu prób. Na słowa uznania wśród pokonanych zasłużył Hubert Pabian (17 pkt i 7 zbiórek).

• 05.11.2011 17:30