1 LK, gr. A: Prestiżowe derby dla Lidera Swarzędz

W starciu dwóch drużyn z Wielkopolski, a zarazem zespołów rezerw klubów Ford Germaz Ekstraklasy MUKS Kórnik gorszy od Lidera AZS II Swarzędz. Przyjezdne wygrały różnicą dwóch punktów, choć ostatnią kwartę przegrały wyraźnie (12:23). W innym niedzielnym spotkaniu SMS PZKosz Łomianki lepszy od KKS Olsztyn.

Zawody od początku nie układały się po myśli MUKS, mimo przyzwoitej gry Magdaleny Idziorek. Miejscowe pierwsze dziesięć minut przegrały 14:21 i w kolejnych minutach musiały nadrabiać stratę. Przed przerwą zbliżyły się na trzy punkty, lecz w kolejnej odsłonie znów okazały się słabsze o dziesięć punktów (8:18). Dopiero w ostatniej kwarcie koszykarki MUKS były wyraźnie lepsze od rywalek, ale nie starczyło już im czasu na odwrócenie losów spotkania. Lider wygrał 69:67, a double-double uzyskała Katarzyna Grześczyk (13 pkt i 13 zbiórek). Wśród pokonanych Idziorek (29 punktów) w ataku znalazła wsparcie jedynie od Magdaleny Koperwas (17 pkt i 9 zbiórek).

29 strat KKS Olsztyn przełożyło się na końcowy wynik meczu. Drużyna Tomasza Sztąberskiego niemal przez całe zawody była wyraźnie słabsza od SMS PZkosz, przegrywając trzy z czterech kwart. W jednej był zaś remis. Mimo słabej skuteczności z gry (3/10) udane zawody w podwarszawskim zespole rozegrała Monika Skrzecz (18 pkt, 6 zbiórek i 3 asysty).