II liga, gr. C: Wyka pomógł UMKS, PWiK nokautuje

UMKS Kielce lepszy od Handlopex AZS Politechniki Rzeszowskiej w wyjazdowym spotkaniu 7. kolejki grupy C drugiej ligi. Udany debiut w barwach przyjezdnych miał Dariusz Wyka. Pewne dwa punkty w starciu z Novum Lublin wywalczył PWiK Piaseczno. Zwycięstwo w niedzielę zanotował też MKS Limblach Limanowa.

Wyka wspólnie z Piotrem Pyszniakiem może występować w Kielcach na zasadzie zielonej licencji. Obaj nominalnie są bowiem zawodnikami grającej w Tauron Basket Lidze Siarki Tarnobrzeg. Pyszniak w starciu z PWiK grał krótko, ale były koszykarz Znicza Jarosław bardzo pomógł swojej drużynie w wywalczeniu zwycięstwa. Młody zawodnik miał 13 punktów, a do tego 5 zbiórek i 3 bloki. Pokonanym nie pomógł Piotr Miś (18 pkt i 9 zbiórek). Aż 19 zbiórek miał Zbigniew Doliński, który w ataku nie przydał się jednak swojej drużynie. Tylko 1 z 8 rzutów z gry trafił Bartosz Krupa.

Jakub Karolak dla Novum Lublin zdobył połowę punktów (26 z 59), ale nie zapobiegł porażce z PWiK. Lublinianie w Piasecznie przegrali bardzo wyraźnie, bo aż różnicą 47 punków. Na pocieszenie Novum w ostatniej kwarcie triumfowało 21:10, wcześniej stanowiąc tylko tło na tle dobrze dysponowanych rzutowo rywali. 18 punktów i 6 zbiórek uzyskał Michał Wojtyński.