II liga, gr. C: Pierwszy sukces Rosy, Kuczyński show

Do pierwszej listopadowej kolejki na pierwsze ligowe zwycięstwo musieli czekać koszykarze Rosy II Radom. Gospodarze nie dali większych szans STACO MNLK Niepołomice z Wojciechem Majchrzakiem na boisku. Rewelacyjny pojedynek strzelecki w Bielsku Podlaskim stoczyli Łukasz Kuczyński i Sebastian Kowalczyk, a Tur pokonał Politechnikę II.

Rosę II do pierwszej wygranej w rozgrywkach poprowadził duet Paweł Piros - Konrad Kapturski. 23-letni obrońca w 28 minut rzucił 27 punktów, przy dobrej skuteczności, a do tego miał 4 zbiórki. Kapturski jednej minuty więcej potrzebował na zdobycie 18 punktów i wywalczenie 4 zbiórek.

Nieczęsto zdarzają się takie spotkania. Tur pokonał Politechnikę II 114:94 i to w regulaminowym czasie gry. Nie sam wynik zasługuje jednak na uwagę. Rewelacyjny pojedynek strzelecki stoczyli Łukasz Kuczyński i Sebastian Kowalczyk. 26-letni koszykarz przebywał na boisku zaledwie 24,5 minuty, a z powodu nadmiernej liczby przewinień musiał zejść z parkietu trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. W całych zawodach rzucił aż 40 punktów, trafiając 16 z 20 rzutów z gry! Do tego miał równie dobrą skuteczność z linii rzutów wolnych (8/10 za 1). O osiem lat młodszy Kowalczyk uzyskał 30 punktów, ale był mniej skuteczny z gry. Kuczyński duże wsparcie znalazł w osobie Arkadiusza Zabielskiego (26 pkt i 10 zbiórek).