II liga, gr. B: Bez zmian w czołówce

Ósma kolejka spotkań nie przyniosła większych zmian w czołówce grupy B drugiej ligi. W niedzielę komplet punktów wywalczyły BM Węgiel Stal Ostrów Wielkopolski i Pogoń Prudnik. Dzień wcześniej prowadzący w tabeli WKS Śląsk Wrocław nie dał większych szans UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

Trzynastopunktowe zwycięstwo nienajlepiej oddaje przewagę Stali w starciu z WKK. Gospodarze ostatnią kwartę przegrali bowiem 14:25, momentami grając w mocno eksperymentalnym składzie. Wobec braku zawodników Śląska Wrocław rywali pod koszem nie znalazł zwłaszcza Łukasz Olejnik, bezbłędnie wykorzystując miejsce w polu trzech sekund bądź na obwodzie. Były zawodnik wielu pierwszoligowych klubów rzucił 26 punktów, przy dobrej 64-procentowej skuteczności, a do tego miał 9 zbiórek. WKK nie pomógł Bartosz Diduszko (18 pkt, ale 7/21 z gry), który podpisał niedawno kontrakt z grającym w Tauron Basket Lidze Śląskiem.

Nieobliczalny AZS AGH Alstom Kraków sprawił sporo problemów Pogoni Prudnik. Do przerwy goście prowadzili różnicą siedemnastu punktów, kontrolując pewnie rozwój wydarzeń na boisku. Drużyna z Opolszczyzny już nie raz w swojej historii pokazała jednak, że nawet tak duża strata punktowa we własnej hali nie stanowi dla niej przeszkody. Kolejne dwie kwarty Pogoń wygrała wyraźnie, ostatecznie zwyciężając różnicą sześciu punktów. O swoich strzeleckich umiejętnościach przypomniał Maciej Lepczyński (24 pkt). Z powodu nadmiernej liczby przewinień zawodów nie ukończył Tomasz Bryzek (AZS AGH)