II liga, gr. A: Żyrardowianka polubiła dogrywki

Drugi raz na przestrzeni ostatnich ośmiu dni o wyniku meczu z udziałem Żyrardowianki Żyrardów decydowało dodatkowe pięć minut. Tydzień temu podopieczni Grzegorza Kwasiborskiego pokonali po dogrywce Żurawia Gniewino, tym razem okazali się jednak słabsi od poznańskiej Politechniki. W niedzielę swoje spotkania wygrały też Korsarz Gdańsk i Inter Parts AZS UWM Olsztyn.

Żyrardowianka broni się w tym sezonie przed spadkiem, ale w listopadzie zaprezentowała się w rozgrywkach z dobrej strony. Potwierdziło to zwycięstwo nad mocnym Żurawiem Gniewino, a w ósmej kolejce mecz z trzecią Politechnikom. Goście ostatnią kwartę przegrali bowiem 14:25, od stanu 57:50 tracąc siedem punktów z rzędu. Z powodu kontuzji boisku już w pierwszej kwarcie musiał opuścił Rafał Bochenek, pierwszy środkowy przyjezdnych. Przyjezdnym nie pomogło double-double Mariusza Łapińskiego (27 pkt i 12 zbiórek).

Dobra gra Wojciecha Frasia i Kacpra Stalickiego to za mało, aby myśleć o zwycięstwie w Olsztynie. Przekonały się o tym rezerwy Trefla Sopot, przegrywając 87:68. Pierwszy dla trójmiejskiej drużyny zdobył 22 punkty, drugi o dwa mniej. Gospodarze wygrali głównie dzięki lepszej skuteczności z gry oraz większemu wsparciu z ławki.

Za sprawą Bartosza Sarzało (28 pkt i 4 asysty) dwa punkty z Gorzowa Wielkopolskiego wywiózł Korsarz Gdańsk. Dla gości była to pierwsza wyjazdowa wygrana w sezonie.