Puchar Europy: Porażka PGE Turowa

Koszykarze PGE Turowa Zgorzelec rozpoczęli rywalizacje w Pucharze Europy w niezbyt dobrym stylu, ponieważ podopieczni Jacka Winnieckiego w inauguracyjnym spotkaniu przegrali 50:75 z KK Buducnost.
news Zdjęcia | Grzegorz Bereziuk/plk.pl

O przegranej zgorzelczan zadecydowały pierwsza i czwarta kwarta, w których zawodnicy PGE Turów potrafili zdobyć zaledwie po 7 punktów. Fatalny był zwłaszcza początek spotkania, ponieważ podopieczni trenera Jacka Winnickiego nie potrafili zdobyć punktów przez pierwsze sześć minut spotkania! Słabiej grał zwłaszcza dotychczasowy lider zgorzelczan - Daniel Kickert.

Wicemistrzowie Polski jeszcze na początku trzeciej kwarty przegrywali 31:33, jednak koszykarze Buducnost przyspieszyli grę, trafiali po kontrach, jak i z dystansu. Efekt? Szybko wyszli na prowadzenie 40:31, a w ostatniej odsłonie tylko systematycznie powiększali swoją przewagę.

KK Buducnost - PGE Turów Zgorzelec 75:50 (12:7, 16:19, 26:17, 21:7)

Buducnost: Vucević 18, Anderson 16, Vitkovac 15, Dubljević 12, Krstović 9, M. Popović 6, Mihailović 2, Bozović 0, A. Popović 0, Ivanović 0, Milosević 0.

PGE Turów: Jackson 9, Cel 7, Wysocki 7, Edwards 7, Lauderdale 6, Kickert 6, Jankowski 5, Gustas 3, Chyliński 0, Mielczarek 0, Gabiński 0, Moore 0.