Gdynia ma lepszy Start, a Sokół lidera

NETO Sokół Łańcut udowodnił, że porażka w Lublinie była tylko wypadkiem przy pracy. Zespół Dariusza Kaszowskiego w meczu na szczycie pokonał MKS Dąbrowa Górnicza, a double-double miał Maciej Klima (15 pkt i 11 zbiórek). Porażkę w Łańcucie powetowali sobie koszykarze Startu Gdynia, którzy na własnym parkiecie nie dali większych szans Startowi Lublin. Gospodarze już do przerwy prowadzili różnicą dwudziestu dziewięciu punktów. Blisko sprawienia niespodzianki w Radomiu był MKS Budimex Polonia Przemyśl. Goście przegrali tylko 57:61.

Wygląda na to, że Spójnia kryzys ma już za sobą. Zespół Tadeusza Aleksandrowicza, głównie dzięki dobrej postawie obwodowych, pokonał drużynę Znicza Basket Pruszków. Gospodarze pierwszą kwartę wygrali 23:14 i prowadzenie utrzymali do końca zawodów.  W połowie trzeciej kwarty przy stanie 43:44 przyjezdni mieli jeszcze piłkę, ale ich akcja zakończyła się stratą, po której Spójnia zdobyła osiem punktów z rzędu. Najskuteczniejszym graczem zwycięskiej drużyny został z dorobkiem 18 punktów Adam Parzych. Bliski trzeciego double-double w sezonie wśród pokonanych był Grzegorz Malewski (19 pkt i 9 zbiórek).

• 26.11.2011 17:00

KS Spójnia Stargard Szczeciński

79 : 73

MKS Znicz Basket Pruszków

Końcowy wynik spotkania Startu Gdynia ze Startem Lublin nie oddaje dokładnie przebiegu zawodów. Goście przegrali 74:91, ale przy już rozstrzygniętym wyniku wygrali ostatnią kwartę 27:9. Gdynianie bardzo szybko zdominowali przebieg wydarzeń na boisku, już do przerwy prowadząc momentami różnicą trzydziestu punktów. Ze względu na wysoką przewagę trener gospodarzy Paweł Turkiewicz często w tym spotkaniu rotował składem, dając możliwość gry wszystkim zawodnikom. Najkrócej, 9 minut, przebywał Tomasz Nowakowski (3 pkt i 1 zbiórka), która popełnił nadmierną liczbę przewinień.

Start Gdynia

91 : 74

MKS Start Lublin

Na skutek splotu niekorzystnych wydarzeń NETO Sokół przed tygodniem przegrał w Lublinie. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego w sobotę udowodnili jednak, że wraz z tą porażką nie uleciała gdzieś forma zespołu. Łańcucianie we własnej hali ograli MK S Dąbrowa Górnicza, a więc drużynę, która w listopadzie nie tylko nie przegrała żadnego meczu, ale także osiągała podczas niemal każdych zawodów zdecydowaną przewagę. Sokół w obronie poświęcił dużo uwagi Grzegorzowi Grochowskiemu i to okazał się kluczem do sukcesu. Rozgrywający reprezentacji Polski do lat 18 przebywał na boisku 32,5 minuty, w tym czasie trafiając tylko 2 z 11 rzutów z gry oraz popełniając 5 strat. Ostatecznie Grochowski zakończył zawody z dorobkiem (6 pkt, 2 zbiórek, 2 asyst i 3 przechwytów). Pod nieobecność Piotra Hałasa, całe spotkanie na ławce rezerwowych, czterdzieści minut grą Sokoła kierował Jaromir Szurlej (10 pkt, ale 2/10 z gry oraz 3 asysty i 7 strat). MKS w tym spotkaniu miał problem z graczami podkoszowymi gospodarzy. Maciej Klima zakończył mecz z kolejnym double-double (15 pkt i 11 zbiórek), a Bartosz Dubiel okazał się najskuteczniejszym strzelcem (18 punktów). Bez punktu zawody zakończył Paweł Zmarlak.

• 26.11.2011 17:30

NETO PTG Sokół Łańcut

79 : 72

MKS Dąbrowa Górnicza

Przegrana 7:17 czwarta kwarta zadecydowała o dziesiątej porażce w sezonie PoloMarketu Sportino Inowrocław. Gracze Aleksandra Krutikowa jeszcze na cztery i pół minuty przed końcem przegrywali różnicą tylko czterech punktów (58:62), ale później musieli ustąpić pod naporem lepiej dysponowanych rzutowo przyjezdnych. Gospodarze nie znaleźli sposobu na zatrzymanie Przemysława Lewandowskiego (21 pkt i 12 zbiórek), a swój były klub ostatecznie pogrążył Łukasz Żytko (19 pkt i 4 asysty). Kolejny dobry mecz w Sportino rozegrał Maciej Strzelecki (18 pkt i 5 zbiórek).

• 26.11.2011 18:00

POLOmarket Sportino Inowrocław

60 : 73

Polski Cukier SIDEn Toruń

Nadal poniżej oczekiwań spisują się koszykarze Rosy Radom. Gospodarze wprawdzie pokonali na własnym boisku MKS Budimpex Polonię Przemyśl, ale mieli z tym duży problem. Po rzucie Huberta Mazura jeszcze na 30 sekund przed końcem beniaminek remisował w Radomiu 54:54, nie wykorzystując przy tym akcji w ataku. Później punktowali już głównie gospodarze, trafiając  7 z 8 rzutów osobistych. Dla „Niedźwiadków” była to piąta kolejna wygrana w sezonie. 16 pkt i 8 zbiórek miał w drużynie Rosy Artur Donigiewicz.

Rosa Radom

61 : 57

MKS Budimpex Polonia Przemyśl

AZS WSGK POLFARMEX Kutno coraz bliżej czołówki rozgrywek. Zespół Jarosława Krysiewicza po nieudanym początku sezonu długo zajmował miejsca w dolnym rejonie tabeli, ale teraz odniósł czwartą wygraną z rzędu. AZS na wyjeździe ograł Focus Mall Sudety Jelenia Góra, przeważając od początku do końca. Przyjezdnym nie udało się co prawda zatrzymać Łukasza Niesobskiego (23 pkt), ale pozostali gracze, z wyjątkiem Michała Kozaka, zagrali przeciętne zawody. Już po pierwszej kwarcie Akademicy prowadzili 23:12 i tę przewagę utrzymali do końca. Znów dobre zawody wśród przyjezdnych zanotował Mariusz Bacik (8 pkt, 7 zbiórek, 3 asysty, 3 bloki i 3 przechwyty). W drużynie Sudetów po raz kolejny zabrakło kontuzjowanych Przemysława Hajnsza i Artura Kijanowskiego.

• 26.11.2011 18:30

Focus Mall Sudety Jelenia Góra

62 : 81

AZS WSGK POLFARMEX Kutno

Siedlecki Klub Koszykówki Siedlce - AZS Radex Szczecin (niedziela, godzina 16:00)