ME U16 Mężczyzn: Pierwsza porażka

Reprezentacja Polski awansowała z drugiego miejsca do rozgrywki półfinałowej o awans do dywizji A. Dzisiaj podopieczni Roberta Jakubiaka przegrali z Węgrami 79:92. Być może naszych zawodników zgubiła pewność siebie, przypomnijmy, że podczas przygotować Polska dwukrotnie pokonała Węgrów. W spotkaniu półfinałowym zagramy prawdopodobnie ze Szwecją.
Reprezentacja do pojedynku z Węgrami przystąpiła wyraźnie mało skoncentrowana i Węgrzy wyraźnie wygrali pierwszą połowę 58:33. Podopiecznym Roberta Jakubiaka nie udało się odrobić strat w drugiej połowie, którą wygrali 46:34, jednak straty z pierwszych 20 minut okazały się za duże.
O zwycięstwie Węgrów zadecydowała mniejsza ilość strat (15:20) oraz zdecydowanie bardziej zespołowa gra (24 asysty).
W sobotę zagramy ze Szwecją. Początek spotkania o 21.00, zwycięstwo zapewni naszej kadrze awans do dywizji A. Zapraszamy do śledzenia na żywo spotkania na oficjalnej stronie imprezy