ME U16 Mężczyzn: Piąta wygrana Polski!!!

Piąte zwycięstwo z rzędu odniosła reprezentacja Polski podczas rozgrywanych w Macedonii Mistrzostw Europy Dywizji B. Tym razem podopieczni Roberta Jakubiaka pokonali Holandię 91:83 i zapewnili sobie awans do półfinału. Jutrzejszy pojedynek z Węgrami zadecyduje o tym czy do półfinału awansujemy z pierwszego miejsca.
W pierwszej części spotkania nasza kadra osiągnęła przewagę, wygrywając pierwszą kwartę 24:15. Po 20 minutach jednak Holendrzy odrobili częściowo straty i zmniejszyli prowadzenie Polski do 3 oczek (41:38). W trzeciej kwarcie nasz zespół zdobył 19 oczek przy 27 punktach rywali i po 30 minutach gry górą byli Holendrzy 65:60. Ostatnia kwarta należała jednak do naszych zawodników, którzy zdołali odrobić straty, wyszli na prowadzenie i nie oddali go do końca spotkania. Tym samym nasz zespół udowodnił, że potrafi sobie radzić w trudnych momentach.
Dzięki zwycięstwu Węgier nad Cyprem 59:57 nasza kadra ma już zapewniony awans do półfinału. Jutrzejsze spotkanie zadecyduje o tym, która drużyna zajmie pierwsze miejsce w grupie.
Początek jutrzejszego meczu o 14.15 zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo z tego spotkania na oficjalnej stronie imprezy