Polacy za granicą

W minionym tygodniu z powodu kontuzji nie wystąpił rewelacyjnie grający w tym sezonie Michał Ignerski, jednak w Rosji z dobrej strony pokazał się Thomas Kelati. Warto odnotować też opóźniony z powodu urazu debiut Tomasza Gielo w NCAA.

Michał Ignerski - polski skrzydłowy, który jest czołowym strzelcem ligi rosyjskiej w poprzednim tygodniu w ogóle nie pojawił się na parkiecie w dwóch spotkaniach jego drużyny. Przyczyną okazała się kontuzja stopy. Polak przeszedł dopiero badania i czeka na diagnozę.

Thomas Kelati - pod nieobecność Ignerskiego przypomniał sobie Kelati, który występuje w Khimkach Moskwa. Amerykanin z polskim paszportem w Pucharze Europy w 16 minut rzucił siedem punktów, zaś w VTB jego ekipa pokonała drużynę Ignerskiego 85:73, a Kelati miał 5 punktów i 6 zbiórek.

Paweł Mróz - w ubiegłym tygodniu na parkiet nie wybiegł również Mróz, a jego Basketbal Svitavy przegrał u siebie z BK Decin 58:83.

Robert Tomaszek - jego s.Oliver Wurzburg po bardzo wyrównanych zawodach uległo Phoenix Hagen 70:73, a polski środkowy pojawił się na parkiecie zaledwie na dwie minuty.

Małgorzata Babicka - Polka w ubiegłym tygodniu zadebiutowała w nowym klubie, a trafiała do francuskiej ekstraklasy. Jej Cavigal Nice Basket ygrał z  06 Aix-en-Provence 76:66, zaś nasza rodaczka w 17 minut miała 6 punktów i 3 zbiórki.

Daria Mieloszyńska-Zwolak - druga z naszych rodaczek na francuskich parkietach, tym razem nie zagrała w żadnych z dwóch spotkań jej Tarbesu Gespe Bigorre.

Szymon Szewczyk - poprzedni tydzień był dla niego nieco mniej udany. Szewczyk w 23 minuty miał 8 punktów i 6 zbiórek, a jego Umana Walecja tym razem przegrała Canadian Solar Bolonia 80:88.

Jakub Wojciechowski - 21-latek dostał szansę w trzecim kolejnym spotkaniu Benettonu Treviso. W ubiegłym tygodniu jego ekipa pokonała Banco di Sardegna Sassari 80:72, a polski skrzydłowy w 10 minut rzucił jeden punkt i zebrał dwie piłki.

Patrycja Gulak-Lipka - jej Basket Alcamo wciąż ma ogromne problemy z wygrywaniem we włoskiej ekstraklasie. Tym razem ekipa reprezentantki Polski przegrała na wyjeździe z C.U.S. Cagliari 45:54. Nasza zawodniczka w 23 minuty miała 9 punktów i 7 zbiórek.

Olek Czyz - coraz lepszą formę na uniwersyteckich parkietach prezentuje za to 21-letni Czyż. Tym razem jego Nevada rozgromiła 71:47 UC Riverside, a Polak w 23 minuty rzucił 15 punktów i zebrał cztery piłki.

Tomasz Gielo - wicemistrz świata do lat 17 z 2010 roku z polską kadrą wreszcie doczekał się swego debiutu w lidze NCAA. Gielo pauzował blisko 6 tygodni ze względu na uraz łokcia, jednak w swoim pierwszym meczu w USA spisał się bardzo dobrze. W 27 minut przeciwko Hampton rzucił 9 punktów i miał jedną zbiórkę.