NBA: Gortat rozpoczął sezon!

W inauguracyjnym spotkaniu dla Phoenix Suns nasz jedynak w NBA, Marcin Gortat, zapisał na swym koncie 13 punktów i pięć zbiórek, jednak jego drużyna uległa 84:85 New Orleans Hornets.

Gortat zagrał przeciwko Hornets pomimo złamanego palca u ręki. Mimo że grał z opatrunkiem w jego grze nie było widać żadnej różnicy. Polak rozpoczął spotkanie w pierwszej piątce Phoenix Suns i spisywał się bardzo solidnie. Zachwycił kibiców efektownym wsadem po podaniu Stevego Nasha - ta akcja znalazła się w TOP10 wczorajszego dnia na parkietach NBA.

Polski środkowy spędizł na parkiecie w sumie 21 minut i prócz 13 punktów zebrał także pięć piłek. Choć Gortat grał solidnie, to w kluczowych momentach, w tym czwartej kwarcie, na parkiecie był jego rywal Robin Lopez. Amerykanin z 21 punktami był najlepszym strzelcem Suns, jednak nie uchronił drużyny z Phoenix przed porażką na otwarcie sezonu. Katem dla drużyny Gortata okazał się Eric Gordon, który rzutem na 4 sekundy przed końcem zapewnił wygraną New Orleans.