ME U16: Hiszpania złota!

Reprezentacja Hiszpanii zdobyła złoty medal podczas rozgrywanych w Katowicach Mistrzostw Europy Kobiet do lat 16. Spotkanie finałowe było bardzo emocjonujące. Włoszki prowadziły na początku spotkania 26:6, ale Hiszpanki z biegiem czasu grały coraz lepiej odrobiły straty, wyszły na prowadzenie i zasłużenie zwyciężyły 71:59.
Mecz Hiszpanii z Włochami był widowiskiem godnym finału Mistrzostw Europy. Włoszki do meczu przystąpiły bardzo zmobilizowane. Agresywna obrona i celne rzuty z dystansu całkowicie zaskoczyły Hiszpanki. Pierwszą kwartę Włoszki wygrały 20:6 i wcale nie zamierzały na tym poprzestać.
Zaraz po przerwie kontynuowały dobrą grę i prowadziły już 26:6. Sygnał do odrabiania strat dała Hiszpanii Queralt Casas. Jej celne rzuty, przechwyty i zbiórki poderwały Hiszpanię do walki. Teraz Włoszki były bezradne. Hiszpania błyskawicznie odrabiała straty i do przerwy z dwudziestu punktów przewagi Włoch pozostały tylko dwa. Zaraz po przerwie Hiszpanki odrobiły resztę strat. Obok Casas znakomicie grały Ortiz, Delgado i Segues. Trzecią kwartę Hiszpania wygrała 26:10 i przed ostatnią częścią meczu prowadziła 60:46. Włochy próbowały jeszcze walczyć, udało im się zmniejszyć straty do sześciu punktów, ale rozpędzone Hiszpanki nie dały już sobie wydrzeć zwycięstwa wygrywając 71:59.
Na zakończenie turnieju nagrody indywidualne i medale wręczali: Piotr Uszok (Prezydent Katowic), Elżbieta Dorożyńska (członek Zarządu PZKosz), Tadeusz Szelągowski (sekretarz generalny PZKosz), Andrzej Kuczyński (Prezes ŚlZKosz), Krzysztof Koralewski (komisarz FIBA Europe).