ME U20 Kobiet: Polska w finale, za rok gramy w dywizji A

Reprezentacja Polski zagrała najlepsze dotychczas spotkanie w turnieju i pewnie pokonała Słowację 60:41. Za rok nasza kadra powalczy z najlepszymi w dywizji A, mamy szansę na dobry wynik, gdyż ten sam zespół w 2005 roku podczas Mistrzostw Europy U16 w Poznaniu zdobył brązowy medal.
Podopieczne Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak prowadziły od samego początku spotkania, już po pierwszej kwarcie na tablicy wyników było 15:7 dla biało - czerwonych. Polki skutecznie wykorzystywały Martę Jujkę pod koszem, a na obwodzie bardzo dobrze radziły sobie Kopczyk i Skobel.
W drugiej połowie bardzo dobrze zagrała jeszcze Joanna Zalesiak, która trafiała z niewiarygodnych pozycji. W 28 minucie Polki osiągnęły najwyższe prowadzenie 47:19. W ostatniej kwarcie Słowaczki próbowały jeszcze zmienić niekorzystny wynik, ale na niewiele się to zdało. Na wyróżnienie zasługuje dzisiaj Marta Jujka, która była najskuteczniejszą zawodniczką naszego zespołu zdobywając 20 punktów, trzy razy trafiając za 3 punkty. Drugim strzelcem zespołu była Agnieszka Skobel, która zdobyła 12 punktów i dołożyła 9 zbiórek.
Jutro w finałowym spotkaniu nasza kadra ma szansę rewanżu na reprezentacji Szwecji, z którą przegraliśmy po dogrywce w pojedynku grupowym. Za rok żeńska kadra do lat 20 będzie rywalizowała w dywizji A, przypomnijmy, że w tym roczniku podczas rozgrywanych właśnie w Poznaniu i Tarnowie Podgórnym Mistrzostw Europy do lat 16 reprezentacja Polski pod wodzą Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak zdobyła brązowy medal.