ME U20 Kobiet: Polki w półfinale, w sobotę ze Słowacją gramy o awans!

Reprezentacja Polski po emocjonującym spotkaniu pokonała Rumunię i awansowała do półfinału Mistrzostw Europy Dywizji B. Jutro podopieczne Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak zagrają ze Słowacją, która w ćwierćfinale wysoko pokonała Izrael 83:54. Początek spotkania o godzinie 20.00. Wstęp wolny, zapraszamy wszystkich kibiców!
Dramatyczny przebieg miał ćwierćfinał z udziałem reprezentacji Polski. Podopieczne Iwony Jabłońskiej fatalnie zaczęły. Agresywna obrona Rumunii wymuszała stratę za stratą a konty kończyły punktami Uiuiu i Pop. Dopiero skuteczne akcje Skobel i Kaczmarczyk poderwały Polskę do walki. W drugiej kwarcie Polska broniła strefą co sprawiło wiele problemów rywalkom. Pod koszami znakomicie grała Kaczmarczyk i Jujka. Nieco gorzej było w ataku, ale udało się doprowadzić do remisu. W trzeciej kwarcie Polska zaczęła uzyskiwać przewagę. Znów skuteczne były Kaczmarczyk i Skobel. Gdy już się wydawało, że Polska kontroluje sytuację. Rumunia zaczęła trafiać z dystansu. Za trzy w czwartej kwarcie trafiały Uiuiu i Tarta. Ta druga zaliczyła zresztą całą serię celnych rzutów. W fekcie Rumunia ponownie wyszła na prowadzenie. Na szczęście rzut za trzy punkty Skobel pozwolił nam odzyskać prowadzenie. W nerwowej końcówce więcej zimnej krwi zachowały Polki, które po celnych rzutach wolnych Kaczmarczyk utrzymywały bezpieczną przewagę.