Kadra U18 na czwartym miejscu ME, Weronika Idczak w najlepszej piątce imprezy

Reprezentacja Polski kobiet do lat 18 zajęła czwarte miejsce podczas rozgrywanych w Serbii Mistrzostw Europy. Podopieczne Iwony Jabłońskiej i Iwony Błaszak w meczu o trzecie miejsce uległy Rosji 65:71. W finale Serbia rozgromiła Hiszpanię 72:48. Weronika Idczak została wybrana do najlepszej piątki turnieju.
zobacz statystyki z meczu

Po 30 minutach nasza kadra prowadziła 51:42 i miała duże szanse na końcowy sukces. W ostatniej kwarcie Rosjanki bardzo dobrze broniły, a nasze zawodniczki nie trafiały już z taką skutecznością jak we wcześniejszych fragmentach gry.
Na wyróżnienie w spotkaniu z Rosją zasługują Weronika Idczak, która do 20 punktów dołożyła jeszcze 2 asysty i 6 zbiórek. Dobrze spisały się również Anita Szemraj i Agnieszka Kaczmarczyk i Ewelina Gala.
Rosjanki zdominowały walkę na tablicach wygrywając ją 45:35, dodatkowo drużyna Rosji zablokowała aż 11 rzutów naszych zawodniczek.
Polki wracają do kraju z czwartym miejscem, które na pewno należy uznać za sukces kadry prowadzonej przez Iwonę Jabłońską i Iwonę Błaszak, pozostaje jednak niedosyt, bo medale były w zasięgu naszych dziewcząt. Na pocieszenie naszym koszykarkom pozostaje wybór Weroniki Idczak do najlepszej piątki imprezy.
Przypomnijmy, że ostatni brązowy medal Mistrzostw Europy Kobiet do lat 18 nasza kadra zdobyła w 2000 roku wówczas finałowa impreza odbywała się w Cetniewie, a w składzie naszej kadry grały m.in Agnieszka Bibrzycka, Agnieszka Szott i Elżbieta Międzik.