ME U18 Mężczyzn: Porażka z Finami na początek

Od porażki rozpoczęła udział w Mistrzostwach Europy do lat 18 Mężczyzn dywizji B reprezentacja Polski. Podopieczni Ryszarda Szczechowiaka musieli uznać wyższość Finów, którzy okazali się nieznacznie lepsi i wygrali 81:76. Jutro o 20.30 czasu lokalnego spotkanie z Holandią, która dzisiaj rozgromiła Armenię 103:40.
Pierwsze 15 minut spotkania było bardzo wyrównane, następnie Finowie osiągnęli około 10 punktową przewagę,Po przerwie nasza kadra w 25 minucie odrobiła straty, ale chwilę później ponownie straciliśmy dystans do Finów. Ostatnia kwarta miała podobny scenariusz, ale naszej kadrze nie udało się zniwelować strat i musiała uznać wyższość rywali.
W dzisiejszym meczu najlepszymi zawodnikami w reprezentacji Polski byli Adam Waczyński (26 punktów) i Jakub Wojciechowski (17 punktów, 12 zbiórek). Nasz zespół popełnił aż 26 strat, co przy wyrównanym meczu decydowało o końcowym wyniku.
Jutro o godzinie 20.30 czasu lokalnego zagramy z Holandią, która dzisiaj rozgromiła Armenię 103:40. Zapraszamy do śledzenia na żywo relacji ze spotkania na oficjalnej stronie imprezy