ME U16 Mężczyzn: Polska najlepsza w dywizji B!!!

Reprezentacja Polski Mężczyzn wygrała Mistrzostwa Europy Dywizji B do lat 16 rozgrywane w Macedonii. W finałowym spotkaniu podopieczni Roberta Jakubiaka zrewanżowali się za wcześniejszą porażkę Węgrom i zwyciężyli 80:73.
Reprezentacja Polski od początku przeważała w tym spotkaniu. Nasi koszykarze po 10 minutach prowadzili już 28:17. Po 20 minutach prowadzenie biało - czerwonych jeszcze minimalnie wzrosło (46:34). Ambitna walka Węgrów pozwoliła im po trzech kwartach zmniejszyć prowadzenie naszej kadry do 7 oczek (64:57). W ostatniej odsłonie Węgrzy zbliżyli się na 3 punkty, ale młodzi Polacy nie załamali się takim obrotem sprawy, odskoczyli na bezpieczną przewagę i dowieźli prowadzenie do końca meczu.
Na wyróżnienie w naszym zespole z całą pewnością za postawę podczas całego turnieju zasłużyli Sebastian Szymański, który w finałowym spotkaniu zdobył 24 punkty. Obok niego na wyróżnienie zasłużyli również Wojciech Fraś, Patryk Ścigała, Dawid Adamczewski i Jacek Waszak.