Turk Telekom U16: Finał dla Polaków

Reprezentacja Polski do lat 16 w sobotnim półfinale tureckiego turnieju Turk Telekom Tournament pokonała kolejnego faworyta, tym razem 61:48 kadrę Niemiec.
news Zdjęcia | Kamil Zywert

Półfinałowe spotkanie z Niemcami nasza reprezentacja rozpoczęła od łatwych trafień spod kosza i punktów z linii rzutów wolnych. Biało-czerwoni prowadzeni przez duet Igor Wadowski - Grzegorz Kulka po pierwszej kwarcie prowadzili 19:12. Mimo że Niemcy poprawili defensywę, to nie potrafili odrobić strat i do przerwy przegrywali 25:31.

Po zmianie stron Polacy byli bardzo skuteczni z dystansu, zaś Niemcy popełniali proste błędy w organizacji ofensywy. Zawodnicy trenera Arkadiusza Miłoszewskiego co prawda przegrywali walkę na deskach, ale kontrolowali spotkanie do samego końca. Dzięki wygranej 61:48 reprezentacja Polski stała się pierwszym finalistą turnieju Turk Telekom Tournament. W meczu o złoto druzyna Miłoszewskiego zagra z Egiptem, który na turnieju reprezentuje drużyna do lat 17. Polacy więc już okazali się najlepsi w kategorii U16.

Polska - Niemcy 61:48

Polska: Filip Pruefer 14 (7 zbiórek), Grzegorz Kulka 14 (7 zbiórek, 4 przechwyty),  Igor Wadowski 10, Marek Zywert 9 (5 zbiórek, 3 asysty, 4 przechwyty), Michał Marek 6, Kamil Zywert 4,  Piotr Łucka 2, Wojciech Majchrzak 2 (8 zbiórek), Marcin Skorek, Artur Włodarczyk.