U16 kobiet: Planowe dwa punkty Polek

Przekonywujące zwycięstwo nad najsłabszą w grupie C reprezentacją Luksemburga odniosły koszykarki do lat 16 w mistrzostwach Europy dywizji B. Nasze dziewczyny tym samym zapewniły sobie awans do dalszej fazy turnieju.

Luksemburg to zdecydowanie najsłabszy rywal w naszej grupie, dlatego trenerzy kadetek, chcieli wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił. Założenie było proste, szybko narzucić swój styl gry rywalkom, wypracować kilkupunktową przewagę i utrzymać ją do końca zawodów.

Ten scenariusz biało-czerwonym prawie w całości udało się zrealizować. Prawie, bo pierwsza kwarta była w miarę wyrównana. Polki wygrały ją 20:16, ale w środku tej części meczu zanotowały słabszy okres gry. Od wyniku 13:3 nasza reprezentacja straciła bowiem aż jedenaście punktów z rzędu. Na szczęście kadrowiczki szybko wyciągnęły wnioski z tego fragmentu zawodów.

Ostatecznie Polki wygrały wszystkie kwarty tego meczu, przygniatającą przewagę osiągając zwłaszcza w trzeciej kwarcie. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu została Monika Radomska, która trafiła cztery rzuty z dystansu.

Zgodnie ze wcześniejszą zapowiedzią trenerzy kadry dużo rotowali podczas tego spotkania składem reprezentacji, a żadna z zawodniczek nie przebywała na boisku dłużej jak 23 minuty.

W sobotę rywalem Polek będzie Rumunia, która do tej pory nie wygrała żadnego meczu.