U18: O tym meczu trzeba zapomnieć!

Niemiło będą wspominać reprezentantki Polski do lat 18 konfrontację z Hiszpanią w mistrzostwach Europy dywizji A. Polki przegrały aż 51:90 i straciły szansę na awans do ćwierćfinału.

To było starcie dwóch drużyn, które swoje inauguracyjne mecze przegrały po dogrywce. Biało-czerwone różnicą czterech punktów uległy Szwecji, zaś Hiszpanki zaledwie jednym punktem przegrały z Francją.

Niestety z powodu kontuzji w drugim meczu mistrzostw Europy nie mogła zagrać Dominika Owczarzak, która miała być mocnym punktem naszego zespołu na obwodzie. Jej brak był widoczny od początku, a nasz zespół długo myślami był jeszcze przy starciu ze Szwecją.

Niestety szybko odbiło się to na wyniku. Hiszpanki pierwszą kwartę wygrały 27:13, a do przerwy prowadziły już 51:21. Polki starały się walczyć ambitnie do końca, ale ostatecznie nie wygrały żadnej kwarty.

Porażka z Hiszpanią i zwycięstwo Francji ze Szwecją oznacza, że Polki straciły szansę na zajęcie miejsca gwarantującego awans do kolejnej rundy. W tej sytuacji nasz zespół z reprezentacją „Trójkolorowych” zagra jutro już tylko o honor.

Polska – Hiszpania 51:90 (13:27, 8:24, 20:21, 10:18)

Punkty dla Polski: Magdalena Wojdalska 14, Julia Adamowicz 9 (3), Monika Naczk 7 (1), Angelika Stankiewicz 6, Katarzyna Jaworska 4, Anna Jakubiuk 3, Daria Marciniak 2, Karolina Puss 2, Kinga Woźniak 2, Justyna Hołtyn 2, Monika Skrzecz 0.
Najwięcej dla Hiszpanii: Elena De Alfredo 14 (2).