U18: Kadra nie polubiła dogrywek!

Od porażki swój udział w mistrzostwach Europy rozpoczęła reprezentacja Polski kobiet do lat 18. Biało-czerwone przegrały po dogrywce ze Szwecją.

Dodatkowe czasy gry nie są mocną stroną podopiecznych Adama Ziemińskiego. Nasz zespół głównie na skutek porażek po dogrywce zajął przeciętne miejsce na dobrze obsadzonym turnieju przedstartowym. Teraz po dodatkowych pięciu minutach Polki uległy wymagającej Szwecji.

Jeszcze na dwie minuty przed końcem Polki prowadziły różnicą ośmiu punktów, ale nie zdołały utrzymać tej przewagi. Do dogrywki Szwedki doprowadziły rzutem za dwa punkty w ostatniej akcji regulaminowego czasu gry. Wcześniej biało-czerwone popełniły w ataku cztery kolejne straty, co bardzo pomogło rywalkom.

Dogrywka to już prawdziwa wojna nerwów z dużą ilością przewinień i rzutów wolnych, które najczęściej wykonywały Szwedki. Niestety to rywalki zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ostatecznie wygrywając 82:78.

W piątek o 20:15 Polki zmierzą się z Hiszpanią, która jednym punktem w drugim spotkaniu grupy A przegrała z Francją.