Sopot Basket Cup: Łotwa bez zwycięstwa

Reprezentacja Łotwy ostatniego dnia turnieju Sopot Basket Cup nie zdołała podnieść się po dotkliwej porażce z Polakami i na zakończenie przegrała 82:93 z Czarnogórą.

Spotkanie od samego początku było zdominowane przez Czarnogórców, o czym świadczy fakt, że Łotysze prowadzili jedynie przez niespełna pół minuty i to na początku pierwszej kwarty. Znów w bałkańskim zespole imponował zaledwie 21-letni Bojan Dubljević, który ostatecznie zakończył spotkanie z dorobkiem 20 punktów.

Kliknij i oglądaj: Statystyki, zdjęcia z meczu

To właśnie jego udane akcje zapoczątkowały serię 8:0, po której Czarnogóra wyszła na 10-punktowe prowadzenie. Łotysze imponowali nieskutecznością z dystansu, a do tego wyraźnie przegrali walkę na deskach, popełniając przy tym blisko 20 strat!

W trzeciej kwarcie Czarnogóra wyszła na rekordowe, 26-punktowe prowadzenie, co znacząco wpłynęło na obraz gry. Trener Luka Pavicevic postanowił dać szansę wszystkim swoim podopiecznym, co sprawiło, że w ostatniej odsłonie spotkania Czarnogórcy roztrwonili prawie całe prowadzenie. W 39. minucie było już tylko 81:90, jednak przez ostatnie 60 sekund losy meczu już nie uległy zmianie.

Jedynym zawodnikiem po stronie Łotwy, który był w stanie nawiązać walkę z rywalem był potężny Kaspars Berzins, autor 27 „oczek”. Nie uchroniło to jednak jego drużyny od porażki i ostatecznie Łotwa zakończyła turniej Sopot Basket Cup bez zwycięstwa z bilansem 0-3.