U18 Mężczyzn: Niemcy również lepsi

Reprezentacja Polski do lat 18 rozpoczęła walkę o utrzymanie w dywizji A od porażki 54:64 z Niemcami. 14 punktów zdobył najskuteczniejszy na boisku Jakub Garbacz.

O utrzymanie w Dywizji A na mistrzostwach Europy do lat 18 nasi koszykarze powalczą z Niemcami, Francją i Danią. Wszystkie zespoły rozegrają ze sobą mecz i rewanż, a w elicie pozostanie tylko najlepsza drużyna.

Polacy tę fazę turnieju rozpoczęli od pojedynku z Niemcami. Nasi koszykarze byli od samego początkbardzo zmotywowani i szybko objęli prowadzenie 7:4. Wkrótcę inicjatywę przejęli jednak rywale - Niemcy zdecydowanie dominowali pod obiema tablicami, a do samej przerwy zdobyli aż 28 punktów z pomalowanego.

Na przełomie pierwszej i drugiej kwarty Niemcy prowadzeni przez 17-letniego Ismeta Akpinara zanotowali serię 8:0 i odskoczyli na prowadzenie 19:11. Wówczas trener Marcin Lichtański zaordynował swoim podopiecznym obronę strefową, co przyniosło zamierzone efekty. Niemcy do przerwy trafili tylko 2 z 11 "trójek" i po wygranej 20:14 drugiej kwarcie biało-czerwoni schodząc do szatni przegrywali już tylko 34:37.

Polski zespół w pojedynkę prowadził Jakub Garbacz. Uczeń SMS PZKosz Cetniewo 12 ze swoich 14 punktów zdobył przez pierwsze 20 minut, imponując charakterem i wolą walki. Po zmianie stron już oba zespoły broniły strefą, a Polacy jak i Niemcy razili nieskutecznością.

Jeszcze w 37. minucie na tablicy widniał remis po 51, jednak podopieczni Kaya Blumela postawili agresywną defensywę na całym boisku, co całkowicie zmieniło losy meczu. Biało-czerwoni mieli problemy z organizacją gry, popełniali proste błędy. Efekt? Niemcy w kluczowym momencie meczu zanotowali serię 11:0 i wygrali 64:54.

Polska - Niemcy 54:64

Polska: Jakub Garbacz 14, Damian Jeszke 8, Mikołaj Witliński 7, Filip Struski 6, Kacper Radwański 6, Kacper Borowski 5, Jakub Schenk 4, Dawid Morawiec 2, Filip Nowicki 2, Stanferd Sanny 0, Jakub Patoka 0, Paweł Dzierżak 0,