U18 Mężczyzn: Zostały rewanże

Reprezentacja Polski do lat 18 przegrała kolejny mecz na mistrzostwach Europy do lat 18. Biało-czerwoni po porażce 62:83 zakończyli pierwszą fazę gier o utrzymanie w Dywizji A z bilansem 0-3.

Zdecydowanym faworytem spotkania byli Francuzi i już pierwsze 2 minuty zapowiadały ich zdecydowane zwycięstwo, zwłaszcza że Trójkolorowi szybko objęli prowadzenie 7:0. Polacy pokazali jednak charakter i szybko wrócili do gry. Przez większość pierwszej połowy prowadzenie kilkukrotnie się zmieniało, ale końcówka drugiej kwarty należała do naszych reprezentantów. Pięć punktów w minutę zdobył Dawid Morawiec i biało-czerwoni schodząc do szatni prowadzili 45:40.

Po zmianie stron Polacy zatracili jednak skuteczność na atakowanej połówce, zaczęli popęłniać proste straty i całkowicie oddali inicjatywę rywalom. O dominacji Francuzów w tej części gry świadczy choćby fakt, że biało-czerwoni w drugiej połowie zdobyli jedynie 17 punktów!

Polska – Francja 62:83 (23:22 22:18 5:22 12:21)

Polska: Witliński 12, Radwański 8(2), Garbacz 6, Schenk 6, Borowski 4 oraz Jeszke 13(1), Morawiec 7(1), Sanny 6, Struski 0, Patoka 0

Francja: Chassang 15(3), Harley 14(2), Sene 6, Moendzadze 4, Pesquerel 0 oraz Jaiteh 20, Thomas 7(2), Berteau 6, Dallo 4, Labanca 3(1), Daroux 2, Meri 2