Gang Albanii najlepszy podczas ZELMER 3x3 QUEST w Szczecinie

Ekipa Gang Albanii pokonała drużynę Sokoły Ostrów Mazowiecka 12:11 w finale kategorii OPEN mężczyzn podczas ZELMER 3x3 QUEST w Szczecinie. Najlepszą drużyną w kategorii OPEN kobiet był zespół DaModa.pl.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Wietrzny dzień w Szczecinie nie zahamował entuzjazmu uczestników. Podczas finałowych spotkań ZELMER 3x3 QUEST było mnóstwo emocji i naprawdę dobrego poziomu koszykarskiego. Zacięte spotkania i dużo walki - to znak rozpoznawczy tego cyklu turniejów.

Zanim na parkingu Centrum Handlowego Kaskada rozegrano najważniejsze mecze wszyscy chętni mogli wziąć udział w konkursie rzutów z dystansu. Dobrą skutecznością popisywał się Adam Wiercioch z zespołu Pitbulls - w wielkim finale wygrał dzięki trafieniu “moneyball” przez całe boisko. W nagrodę otrzymał oficjalny zegarek Tauron Basket Ligi marki Festina. Drugie miejsce zajęła Marta Dobrowolska (4fun), a trzecie Paweł Bodych (Gang Albanii). Wszyscy finaliści konkursu otrzymali także nagrody od firmy Castorama.

- Wygranie takiego konkursu to bardzo fajne uczucie. Trochę mi się poszczęściło z tym ostatnim rzutem. Jestem bardzo szczęśliwy. Wcześniej widziałem tylko zdjęcia z tego turnieju, ale teraz mogę powiedzieć, że wszystko jest tutaj super zorganizowane - mówi Adam Wiercioch.

W kategorii OPEN kobiet bezkonkurencyjną drużyną była DaModa.pl, która wygrała wszystkie trzy mecze. W finale pewnie pokonała ekipę 4fun 18:6. Nagroda to 1000 zł oraz grille elektryczne marki Zelmer.

Finał kategorii OPEN mężczyzn był bardzo zacięty. Do ostatniego meczu dotarły zespoły Gang Albanii i Sokoły Ostrów Mazowiecka. Ostatecznie ta pierwsza ekipa wygrała 12:11 i tym samym sięgnęła po 1500 zł oraz oficjalne zegarki TBL marki Festina.
Oprócz dwóch finałowych drużyn kwalifikację do wielkiego finału w Łodzi otrzymała także ekipa KampanieOnline.pl/3x3, która zajęła trzecie miejsce.

- Mamy tutaj dobry poziom, niezłych przeciwników, to ogólnie fajna impreza. Nagrody są świetne, więc mogę ten turniej ocenić tylko pozytywnie - powiedział Paweł Bodych ze zwycięskiej ekipy.

Kolejny turniej z cyklu ZELMER 3x3 QUEST zostanie rozegany 1 i 2 sierpnia w Wałbrzychu na parkingu przed halą Aqua Zdrój. Szczegóły na stronie pzkosz.pl/walbrzych3x3