Druga wygrana Biało-Czerwonych

Reprezentacja Polski koszykarek po raz drugi pokonała Niemcy w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Tym razem w sparingu zamkniętym dla publiczności wygrała 75:69.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

STATYSTYKI

Biało-Czerwone rozpoczęły od prowadzenia 4:0 po trafieniu Angeliki Stankiewicz, ale po chwili osiem punktów z rzędu zdobyły rywalki. Później Niemki grały jeszcze lepiej – dzięki rzutom Lisy Koop miały nawet dziesięciopunktową przewagę. Pod koniec pierwszej części meczu trafiały jednak Weronika Idczak, Agnieszka Kaczmarczyk i Agnieszka Skobel, zbliżając reprezentację na dwa punkty. W drugiej kwarcie zespół naszych zachodnich sąsiadów nie dawał się jednak dogonić. Po rzutach wolnych Elisabeth Dzirmy rywalki prowadziły 32:22. W samej końcówce pierwszej połowy Polkom udało się zmniejszyć straty do siedmiu punktów.

Trzecia kwarta była kluczowa dla losów meczu. Biało-Czerwone nie tylko odrobiły straty, ale po trafieniach Angeliki Stankiewicz, Aleksandry Pawlak i Dominiki Owczarzak wyszły na dwupunktowe prowadzenie. W ostatniej części meczu po kolejnych akcjach Stankiewicz Polkom udało się zdobyć nawet osiem punktów przewagi. Po rzucie wolnym Romy Baer Niemki potrafiły jeszcze doprowadzić do remisu na dwie minuty przed końcem, ale w końcówce skuteczne były Skobel, Pawlak i McBride i to nasza kadra mogła cieszyć się z drugiego zwycięstwa.

W spotkaniu nie zagrały Justyna Żurowska-Cegielska i Martyna Koc.

Polska – Niemcy 75:69 (17:19, 13:18, 23:14, 22:18)

Polska: Stankiewicz 13, Skobel 12, Kobryn 10, Pawlak 10, Śnieżek 8, Owczarzak 7, Morawiec 5, McBride 4, Idczak 2, Kaczmarczyk 2, Szajtauer 2, Rembieszewska 0

Niemcy: Fikiel 14, Baer 12, Brunckhorst 10, Greinacher 9, Greunke 7, Mersch 5, Wagner 4, Thimm 3, Koop 3, Dzirma 2, Skuballa 0, Gaudermann 0