Kadra U16 kobiet: Polki wygrywają turniej w Samsun

Z kompletem zwycięstw wraca z turnieju w tureckim Samsun reprezentacja Polski koszykarek do lat 16. Po zwycięstwach z Turcją i Szwecją nasz zespół w ostatnim dniu zmagań pewnie pokonał Litwę 87:68.

Od samego początku Polki prowadziły systematycznie powiększając przewagę, która w trzeciej minucie drugiej kwarty wynosiła nawet 21 punktów. Zespół Litwy nie zamierzał się jednak poddać i po doskonałej grze ofensywnej zniwelował przed przerwą stratę do trzech punktów.

W drugiej połowie mecz praktycznie zaczął się od nowa. Maksymalnie skoncentrowane nasze zawodniczki wyszły na parkiet zdeterminowane, aby odnieść zwycięstwo w turnieju. Szybko odskoczyły na bezpieczną dziesięciopunktową przewagę i kontrolowały wynik już do końca spotkania.

Polki w całym turnieju prezentowały bardzo solidną obronę, dzięki czemu w każdym meczu od pierwszych minut dyktowały warunki na boisku. Także w walce na tablicy zdecydowanie dominowały nad rywalkami. Gra pełną dwunastką pozwoliła utrzymywać wysokie tempo gry i pomimo krótkich słabszych momentów w ataku odnosić przekonywujące zwycięstwa.

Polska - Litwa 87:68

Punkty dla Polski: Makurat 28 (4), Zięmborska 19 (12 zb.), Trzeciak 11, Popiół 9, Wojtala 6, Puter 4, Banaszak 4, Kulińska 3 (1), Wińkowska 2, Hipp 1, Gzinka 0, Grzenkowicz 0,