VI Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Dziewcząt z okazji Dnia Dziecka

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "MUKS" Bydgoszcz zaprasza na VI Ogólnopolski Festiwal Koszykówki Dziewcząt z okazji Dnia Dziecka w dwóch kategoriach wiekowych: 2003 i 2005. Turniej odbędzie się od 3 do 5 czerwca 2016 r.

1. CEL TURNIEJU
Popularyzacja koszykówki wśród dzieci i młodzieży.

2. ORGANIZATOR
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS” Bydgoszcz.

3. PARTNERZY
Urząd Miasta Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
Zespół Szkół nr 26 w Bydgoszczy, Zespół Szkół nr 7 w Bydgoszczy, Szkoła Podstawowa nr
63 w Bydgoszczy, Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Kujawko-Pomorski Związek
Koszykówki.

4. TERMIN TURNIEJU
3-5 czerwca 2016 roku (przyjazd zespołów w dniu rozpoczęcia turnieju, pierwsze mecze
zaczynamy w okolicach godziny 12:00 - 13:00).

5. MIEJSCE TURNIEJU
Hale sportowe na terenie miasta Bydgoszczy.

6. UCZESTNICY
10 zespołów z rocznika 2003 i młodsze oraz 10 zespołów z rocznika 2005 i młodsze.

7. NOCLEG I WYZYWIENIE
Bursa nr 1 im. Małgorzaty Szułczyńskiej w Bydgoszczy, ul. Bartosza Głowackiego 37,
85-717 Bydgoszcz (2 noclegi i wyżywienie od obiadu 03.06.2016 r. do obiadu 05.06.2016 r.,
zakwaterowanie 03.06.2016 r. po godzinie 12:00) – ŁÓŻKA Z POŚCIELĄ.
lub
Sale lekcyjne w szkole (2 noclegi i wyżywienie od obiadu 03.06.2016 r. do obiadu
05.06.2016 r., zakwaterowanie 03.06.2016 r. po godzinie 12:00) – WŁASNE ŚPIWORY.

8. OPŁATY
- wpisowe: 250 zł płatne po zakwalifikowaniu drużyny do turnieju na konto klubu najpóźniej
do dnia 20.05.2016 r.:
Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „MUKS” Bydgoszcz
Bank PKO, rachunek nr: 03 1240 1183 1111 0010 5497 6381,
- koszty udziału:
175 zł od osoby (również za trenerów i kierowców) płatne przelewem lub gotówką – Bursa,
140 zł od osoby (również za trenerów i kierowców) płatne przelewem lub gotówką – Szkoła,

9. NAGRODY
Puchary, medale, nagrody indywidualne (MVP, pierwsza piątka turnieju,
król strzelców, najlepsza zawodniczka w zespole, wyróżniająca zawodniczka w zespole),
koszulki okolicznościowe dla wszystkich uczestników.

10. PRZEPISY GRY
Obowiązują przepisy FIBA z następującymi zmianami:
- mecze rozgrywane będą w formie 7 kwart (6 x 5’ i 1 x 10’ – ostatnia kwarta czas
zatrzymywany na rzuty wolne oraz ostatnie 2 minuty jeśli różnica w wyniku jest mniejsza lub
równa 10 punktów),
- mecze rozgrywane będą na kosze zawieszone na wysokości 2,60 m piłkami nr 5, linia
rzutów wolnych w odległości 4 metrów od kosza,
- zaliczane są rzuty za 3 punkty, za faul przy celnym rzucie z gry przyznawany jest rzut
wolny,
- w przypadku remisu zarządza się 3-minutową dogrywkę,
- ostateczną decyzję w sprawie interpretacji przepisów ma organizator.

11. ZGŁOSZENIA
Zgłoszenie udziału w turnieju wraz należy przesyłać do 30.04.2016 r. na adres e-mail:
muksbydgoszcz@op.pl. O przyjęciu do turnieju decyduje organizator.