Start Rzeszów mistrzem Polski w koszykówce na wózkach

W miniony weekend (7-8.05 2016 r.)  w Kielcach odbył się turniej FINAL FOUR o Mistrzostwo Polski w koszykówce na wózkach.

W turnieju wzięły udział cztery najlepsze zespoły sezonu, wyłonione w turnieju play-off: Start Rzeszów, IKS GTM Konstancin, Start Wrocław i gospodarz KS Pactum Scyzory Kielce. Pierwszy mecz półfinałowy pomiędzy Startem Rzeszów i Startem Wrocław zakończył się wysokim zwycięstwem rzeszowskiego zespołu 88:31. W drugim półfinale zmierzyły się zespoły z Konstancina - wicemistrz Polski z poprzedniego sezonu - oraz gospodarze - brązowi medaliści. Po zaciętym spotkaniu zwyciężył konstańciński IKS GTM 54:41.

W drugim dniu turnieju gospodarze turnieju Pactum Kielce pokonali Start Wrocław 48:33 i zostali brązowymi medalistami MP. Mecz finałowy pomiędzy Startem Rzeszów (obrońcą tytułu) i Iks Gtm Konstancin przyniósł wiele emocji i był godny finału Mistrzostw Polski. W pierwszej połowie rzeszowiacy odskoczyli na 11 oczek, trzecia kwarta była bardzo wyrównana kosz za kosz i skończyła się remisowo 18:18, w czwartej kwarcie po chwilowym przestoju Startu i trzech celnych trójkach Tyburowskiego przeciwnicy zbliżyli się na zaledwie 3 pkt, ale twarda gra w obronie zaowocowała tym że zawodnicy IKS zaczęli się mylić, a szybkie i skuteczne kontry rzeszowskiego zespołu doprowadziły do uzyskania 10 punktowej przewagi której nie oddali do końca spotkania. Mecz zakończył się wynikiem 70:60 i tytuł Mistrza Polski po raz dwunasty powędrował do Rzeszowa.

Podczas dekoracji odbyła się miła uroczystość pożegnania wieloletniego sędziego Jerzego Morawca, który sędziował nam od początku powstania koszykówki na wózkach w Polsce. Dziękujemy i gratulujemy!

Wyniki Sobota - 07.05.2016:

START Rzeszów 88:31 START Wrocław (20:4, 21:12, 22:11, 25:4)

Rzeszów: Szmuc 28, Cyrul 17 (1x3), Gorzkowicz 16, Kruk 12, Garstka 9, Sujdak 6, Garbacz
Wrocław: Wilczyński 10, Stróżyński 10, Malisiak 4, Kucharski 3, Strzyż 2, Andrejec-Jakubowski 2

KS PACTUM Scyzory Kielce 41:54 IKS GTM Konstancin (11:17, 14:13, 2:11, 14:13)

Kielce: Moćko F 15, Pietrzyk 12, Garbacz 6, Minda 6, Gajewski 2, Moćko S., Kozieł, Krakowiak, Wrona
Konstancin: Jaszczołt 18, Tyburowski 16, Staręga 11, Kacprzak 6, Kantorski 3, Pilch, Dobek, Jagiełło

Wyniki niedziela 08.05.2016

Mecz o III miejsce

KS PACTUM Scyzory Kielce 48-33 Start Wrocław (12:16,14:4,12:4,10:9)

Kielce:Moćko F 31, Pietrzyk 7, Garbacz 6, Minda 2, Moćko S., Kozieł, Krakowiak 2, Wrona
Wrocław: Wilczyński 13, Stróżyński 10, Malisiak 2, Kucharski 3, Strzyż 2, Łyko 6, Andrejec-Jakubowski

Mecz o Mistrzostwo Polski

Start Rzeszów 70:60 IKS GTM Konstancin (20:11,15:13,18:18,17:18)

Rzeszów: Szmuc 21, Cyrul 9 (1x3), Gorzkowicz 8, Kruk 23, Garstka 8, Sujdak , Garbacz 1