Widzew Łódź mistrzem Polski kadetek 2016

Pojedyncze akcje decydowały o złotym medalu w kategorii do lat 16 kobiet. Po bardzo zaciętym meczu Widzew lepszy od MKK Sokołów SA i to drużyna z Łodzi wywalczyła mistrzostwo Polski. Trzecie miejsce w rozgrywanym w Gnieźnie turnieju po równie zaciętych zawodach wywalczył MKS MOS Elektrotim Ślęza Wrocław.

news Zdjęcia | Fot: Piotr Matysiak

W strefie medalowej kategorii U16 kobiet znalazły się cztery równorzędne zespoły, z których każdy miał szansę na końcowy triumf.

Przedsmak tej rywalizacji mieliśmy w półfinałach. Oba spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach, przy czym w jednym o wyniku decydowała dogrywka. Podobnie wyglądała niedzielna rywalizacja.

Widzew rozpoczął meczo od wyniku 2:9, ale w przedostatniej akcji drugiej kwarty potrafił wyjść na prowadzenie. Podobny przebieg miała druga połowa meczu. Koszykarki MKK Sokołów SA przez większość spotkania znajdowały się na prowadzeniu - jeszcze na 4,5 minuty przed końcem przewaga podopiecznych Mariusza Świerka wynosiła sześć punktów, ale znów zryw zanotowały łodzianki, wychodząc na prowadzenie. W końcówce zespół z Sokołowa Podlaskiego miał jeszcze akcje na zwycięstwo bądź na remis, lecz żadna z prób nie znalazła drogi do kosza.

- Wygraliśmy wszystkie spotkania w sezonie. Najpierw w lidze, potem strefie, następnie turniejach półfinałowym i finałowym. Jesteśmy niepokonane i w pełni zasłużyłyśmy na złote medale. To są przeżycia nie do opisania - relacjonuje uradowana trener zwycięskiego zespołu Anna Chodera. - Dziewczyny ciężko pracowały na ten sukces, za co im z całego serca dziękuję. Jestem dumna z całego zespołu. Dla mnie każda z nich jest MVP - dodaje Chodera, która zespół prowadziła wspólnie z Sylwią Wieczorek.