ZELMER 3x3 QUEST w Gorzowie Wlkp., dzień I

Zespół agwekida okazał się najlepszy w kategorii U15 kobiet, a ekipa D Game Team zwyciężyła w kategorii U18 mężczyzn podczas pierwszego dnia turnieju ZELMER 3x3 QUEST w Gorzowie Wlkp.

news Zdjęcia | Kuba Skowron

Drugi turniej ZELMER 3x3 QUEST w tym roku rozpoczął się tradycyjnie od kategorii młodzieżowych oraz meczów kategorii OPEN mężczyzn. Nie mogło także zabraknąć konkursu wsadów. Tym razem najlepszy w nim okazał się Mateusz Bilski z zespołu StreetFame. W nagrodę otrzymał oficjalny zegarek Tauron Basket Ligi marki Festina oraz gadżety od sponsorów.

- Każdy coś pokazał, każdy jest wyskakany - było elegancko. Mogę być zadowolony. Pierwszy raz jestem w Gorzowie - to fajna impreza, z mnóstwem dobrych zawodników. Bulwar okazał się fantastycznym miejscem do grania - powiedział Mateusz Bilski.

W sobotę na bulwarze nad Wartą w Gorzowie Wlkp. doczekaliśmy się rozstrzygnięć w kategorii U15 kobiet. Wygrała ekipa agwekida, która w finale pokonała MUKS Poznań 18:12. W nagrodę zwyciężczynie otrzymały medale oraz gadżety od sponsorów.

Ciekawie przebiegała także rywalizacja w kategorii U18 mężczyzn. Startowało w niej pięć zespołów, w tym ekipa WESTMASTERS złożona z graczy w wieku 13 lat, którzy mimo skromniejszych warunków fizycznych pokazali niezwykle ambitną walkę. Najlepsza okazała się drużyna D Game Team, w finale pokonując ŁIŁI SQUAD 21:14. Nagrodami były okolicznościowe medale oraz gadżety od sponsorów.

- To bardzo fajna impreza, z zaciętą rywalizacją sportową. Graliśmy po dwa mecze z niektórymi przeciwnikami, więc nie było w tym turnieju przypadku. Nie decydowały zatem pojedyncze rzuty, a całokształt - mówił Aleksander Tęcza z D Game Team.

Ze względu na złe warunki pogodowe cześć sobotnich meczów została rozegrana w hali przy ulicy Słowiańskiej 70. W niedzielę na bulwarze nad Wartą rozegrane zostaną najważniejsze spotkania w kategoriach OPEN mężczyzn i kobiet.