Kadra U20 kobiet: Polska ósmą drużyną mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski do lat 20 kobiet na ósmym miejscu zakończyła swój start w mistrzostwach Europy. W ostatnim meczu turnieju biało-czerwone uległy Łotwie 67:72. Mistrzostwo Europy zdobyły grupowe rywalki Polek - Hiszpanki, które w finale pokonały Włoszki. Brąz dla Rosji.

Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Po 20 minutach gry lepsze o 11 punktów były podopieczne Romana Skrzecza, a w połowie trzeciej odsłony prowadziły 38:22. Od tego momentu przewagę na boisku uzyskały jednak rywalki, które pięć ostatnich minut trzeciej kwarty wygrały 21:7.

Na pięć minut przed końcem koszykarki znad Wisły znów prowadziły różnicą jedenastu punktów, ale ponownie zanotowały przestój w ataku, same seryjnie tracąc punkty w obronie. Do dogrywki Łotyszki doprowadziły rzutem za dwa punkty i później cały czas utrzymywały nieznaczną przewagę. W dodatkowym czasie gry, gdy tylko Polki doprowadzały do remisu, zawodniczki z kraju nadbałtyckiego odpowiadały celnym rzutem z gry.

Polki mistrzostwa Europy zakończyły na 8. pozycji. Rok temu uplasowały się o miejsce wyżej.

Złoto wywalczyła Hiszpania, z którą nasz zespół rywalizował w grupie. W ćwierćfinale Polki musiały uznać wyższość Rosjanek, te rywalizację zakończyły na trzeciej pozycji, w półfinale ulegając późniejszym triumfatorką z Półwyspu Iberyjskiego.

Polska - Łotwa 67:72 (11:9, 18:9, 16:25, 17:19, dogrywka 5:10)

Punkty dla Polski: Radomska 14 (2), Rembiszewska 11 (3), Bujniak 10 (1), Anna Makurat 9 (1), Poboży 7, Grymek 6, Sklepowicz 5, Aleksandra Makurat 2, Podgóna 2, Puc 1,Budkiewicz 0.