Kadra U16 kobiet gra na Litwie

Reprezentacja kadetek pod wodzą Macieja Gordona wyjechała do Kowna na trzy gry kontrolne z rówieśniczkami z Litwy (dywizja A). Mecze zaplanowano na 20-22 lipca. W składzie naszego zespołu brakuje Anny Makurat, która brała udział w Mistrzostwach Europy U-20 i obecnie odpoczywa przed kolejnym etapem przygotowań.

W pierwszym meczu nasz zespół minimalnie uległ reprezentacji Litwy 59:61. W dużej mierze o końcowym wyniku zadecydowała pierwsza kwarta przegrana aż 17-punktami. Pomimo niezłej gry w obronie, nasz zespół zmarnował wiele czystych sytuacji rzutowych.

Już od drugiej kwarty obraz gry zmienił się diametralnie i to nasze dziewczyny zaczęły dyktować warunki na boisku. Presyjna obrona na różnych wysokościach boiska wywołała nerwowość w grze Litwinek, które zaczęły popełniać coraz więcej błędów. Z kolei Polki nabrały pewności siebie i raz za razem skutecznie kończyły kontrataki i trafiały z otwartych pozycje w ataku pozycyjnym.

Mecz do końca był bardzo wyrównany, a na 1.5 minuty do końca nasz zespół objął prowadzenie 56:55. Dobra dyspozycja rzutowa z dystansu Litwinek (w meczu 9 celnych za 3 pkt.) przesądziła jednak w końcówce o tym, że to one schodziły z parkietu w roli zwyciężczyń.

Mecz miał charakter zdecydowanie szkoleniowy, gdzie nasi trenerzy sprawdzali zarówno różne konfiguracje składu na boisku, jak i warianty taktyczne. Na boisku pojawiła się cała dwunastka zawodniczek, a każda z nich miała okazję wykazać się w grze przez conajmniej 10 minut.

Litwa - Polska 61:59 (24:7, 16:27, 13:12, 8:13)

Punkty dla Polski: Zięmborska 17, Iwaniuk 11, Wojtala 8, Wińkowska 7, Trzeciak 6, Leszczyńska 5, Banaszak 4, Hipp 1, Gzinka , Kulińska 0, Klimek 0, Popiół 0.