U16 kobiet: Polki w półfinale mistrzostw Europy

Reprezentacja Polski do lat 16 kobiet zagra w półfinale mistrzostw Europy dywizji B. W piątkowym ćwierćfinale zawodniczki Macieja Gordona pokonały Irlandię 60:53. Kolejnym rywalem biało-czerwonych będzie Holandia. Awans do elity wywalczą trzy najlepsze zespoły turnieju w rumuńskiej Oradei.

Wszystkie kwarty ćwierćfinałowego spotkania miały podobny przebieg. Biało-czerwone wygrywały pierwsze minuty, po czym rywalki odrabiały straty i mecz się wyrównywał.

Kluczowa była ostatnia część meczu. Polki wygrały jej początek 7:0 i nie oddały prowadzenia już do końca.

Przed rywalizacją w fazie play-off nasza reprezentacja wygrała wszystkie mecze grupowe. O finał zagra o 19:15 z Holandią.

Polska - Irlandia 60:53 (15:14, 16:13, 15:15, 14:11)

Punkty dla Polski: Leszczyńska 15, Ziemborska 11, Popiół 8, Makurat 8, Hipp 7, Banaszak 7, Wojtala 2, Trzeciak 2