Kadetki mistrzyniami Europy dywizji B

Reprezentacja Polski kadetek zdobyła mistrzostwo Europy dywizji B, w finale pokonując Rumunię. Tym samym biało-czerwony rozgrywany w Oradei turniej zakończyły z bilansem 7-0. Obok podopiecznych Macieja Gordona w przyszłym roku w koszykarskiej elicie zagrają Rumunki oraz Holenderki, z którymi nasza reprezentacja wygrała w półfinale.

news Zdjęcia | fiba.com

Polki podczas mistrzostw Europy dywizji B przeżywały swoje wzloty i upadki, ale po końcowej syrenie zawsze cieszyły się z wygranej. W półfinale z Holandią przegrywały już różnicą dziesięciu punktów, lecz potrafiły wygrać wyraźnie czwartą kwartę i tym samym przebić się do finału. Podobnie wyglądał ćwierćfinał z Irlandią, który nie przez cały czas toczył się po myśli biało-czerwonych oraz grupowa konfrontacja z Rumunią.

Kluczowa dla losów finału była druga kwarta. Polki dwukrotnie zanotowały w tej części meczu serię 7:0, rzucając przez dziesięć minut o dwanaście punktów więcej od rywalek. Na przerwę biało-czerwone zeszły prowadząc 39:26. Rumunki potrafiły się zbliżyć na pięć punktów, ale na więcej nie pozwoliły już koszykarki znad Wisły. W ostatniej części meczu kadra kontrolowała już przebieg zawodów.

Rumunia - Polska 52:66 (14:15, 12:24, 19:18, 7:9)

Punkty dla Polski: Makurat 14 (2), Ziemborska 13, Winkowska 8, Wojtala 6 (1), Kulińska 6, Leszczyńska 5, Banaszak 4, Hipp 3 (1), Popół 3, Gzinka 2, Iwaniuk 2