Pewne zwycięstwo Chorwatów w Radomiu

Chorwacja pokonała reprezentację Polski 67:48 w ostatnim meczu grupowym Mistrzostw Europy do lat 16 w Radomiu. W 1/8 finału zespół trenera Daniela Puchalskiego zagra z Hiszpanią (wtorek, godz. 18.30).

Chorwaci świetnie weszli w to spotkanie. Biało-Czerwoni nie mogli powstrzymać Otona Jankovicia i Jure Planinicia - po ich rzutach było nawet 14:2. Rywale bardzo twardo walczyli w obronie, co przekładało się na małą liczbę dogodnych sytuacji rzutowych dla Polaków. Starał się to zmieniać Szymon Janczak, ale goście po pierwszej kwarcie prowadzili 13 punktami. W drugiej części meczu zespół trenera Daniela Puchalskiego potrafił zbliżyć się na osiem punktów po akcjach Janczaka i Wiktora Rajewicza, ale Chorwacja na więcej nie pozwalała. Świetnie pod koszami radził sobie Luka Samanić, a spore problemy sprawiał Janković. Ostatecznie po minutach rywalizacji rywale wygrywali zdecydowanie - 43:26.

Paweł Strzępek bardzo dobrze rozpoczął trzecią kwartę, ale przewaga zespołu trenera Vladimira Krsticia była zbyt duża. W dodatku sporo punktów zdobywał Vito Cubrilo, co nie ułatwiało zadania Biało-Czerwonym. Po trafieniu Samanicia rywale prowadzili aż 54:35. Ostatnia część meczu niewiele już zmieniła. Spotkanie było pod całkowitą kontrolą Chorwatów, którzy nie zwalniali tempa swoich akcji. Czwarta kwarta ostatecznie zakończyła się remisem, ale w całym meczu goście wygrali aż 67:48.

Reprezentacja Polski we wtorek o godz. 18.30 zagra z Hiszpanią w 1/8 finału.

Polska - Chorwacja 48:67 (11:24, 15:19, 9:11, 13:13)

Polska: Janczak 17, Strzępek 6, Pluta 5, Kamiński 5, Walda 3, Groth 3, Rajewicz 2, Pelczar 2, Drozdowski 2, Gołek 2, Rojek 1, Walciszewski 0

Najwięcej dla Chorwatów: Janković 19, Cubrilo 13