Belgia wygrywa Anwil Basketball Challenge

Kadra Belgii pokonała Szwecję 56:55 w finale turnieju towarzyskiego Anwil Basketball Challenge.

news Zdjęcia | Andrzej Romański

Szwedzi doskonale rozpoczęli to spotkanie - głównie dzięki trafieniom Alexandra Lindqvista prowadzili nawet 7:0. Belgowie dość szybko zaczęli odrabianie strat. Dzięki kolejnym akcjom Maxime’a De Zeeuwa i Jonathana Tabu zespół trenera Eddy’ego Casteelsa doprowadził do wyrównania. Późniejsze trafienie Jeana Salumu dało im nawet pięć punktów przewagi. Po 10 minutach rywalizacji było 20:15. W drugiej kwarcie Belgowie kontrolowali sytuację na parkiecie. Co prawda po jednej z trójek Chrisa Czerapowicza Szwecja zbliżyła się na trzy punkty, ale później akcje Salumu ponownie dały większe prowadzenie ich rywalom. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:29.

Trzecia kwarta była bardzo podobna do poprzedniej. Ciągle to zespół trenera Casteelsa był stroną przeważającą - było to możliwe dzięki skutecznej grze Loica Schwartza oraz Retina Obasohana. Osiem punktów przewagi przed ostatnią kwartą nie było jednak bezpieczne. Akcje Thomasa Massamby i Nicholasa Spiresa zbliżyły Szwedów na zaledwie jeden punkt. Belgowie długo nie dawali się wyprzedzić, ale po kilku minutach stało się to dzięki rzutom Spiresa. Końcówka spotkania była bardzo wyrównana, a bohaterem meczu został Khalid Boukichou. Najpierw jego trafienie doprowadziło do remisu, a później to jego rzut wolny zapewnił Belgii zwycięstwo 56:55.

Belgia - Szwecja 56:55 (20:15, 15:14, 13:11, 8:15)

Belgia: Salumu 14, Obasohan 11, De Zeeuw 9, Schwartz 8, Boukichou 5, Tabu 3, Mwema 2, Tumba 2, Vanwijn 2, Iarochevitch 0, Bosco 0

Szwecja: Lindqvist 11, Spires 9, Czerapowicz 9, Hakanson 8, Kjellbom 4, Massamba 4, Engstrom 4, Pahlmbad 3, Borg 3, Person 0, Liden 0