OOM dziewcząt: Łódzkie i Dolnośląskie w turnieju finałowym

Niepokonane w zmaganiach grupowych drużyny Dolnośląskiego oraz Łódzkiego zagrają o zwycięstwo w turnieju półfinałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt. Tym samym oba zespoły awansowały do turnieju finałowego.

Grupa A

Spotkanie to zostało rozstrzygnięte w I kwarcie, którą to zespół z Podkarpacia wygrał 26:4. Później podopieczne trenera Gosztyły kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku i ostatecznie odniosły pierwsze zwycięstwo tym turnieju. Wyróżniającą się zawodniczką w zespole z Podkarpackiego była Weronika Kilar, która zaliczyła double - double (11 pkt., 14 zbiórek).

• Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dziewcząt
  • 03.12.2016 13:00

Świętokrzyskie

28 : 68

Podkarpackie

Mecz pomiędzy zespołami Łódzkiego i Śląskiego miał dwa oblicza pierwsza połowa zakończyła się wyraźną wygraną zespołu trenerek Izabeli Maj i Bożeny Sędzickiej. Ich podopieczne schodziły na przerwę prowadząc z rówieśniczkami ze Śląska 43:20 i nic nie zapowiadało, że obraz gry ulegnie zmianie. Jednak trener Grzegorz Korzeń zmotywował swoje dziewczyny i te zaczęły z minuty na minutę odrabiać straty. W pewnym momencie różnica pomiędzy obiema drużynami stopniała do 5 punktów na 4 minuty do końca meczu ale drużyna Łódzkiego nie dała sobie wydrzeć zwycięstwa. W drużynie wygranej na wyróżnienie zasłużyły: Julia Serednicka zdobywczyni 19 pkt., w drużynie przegranej Paulina Kamińska, która zdobyła 15 pkt.

• 03.12.2016 15:00

Łódzkie

67 : 60

Śląskie

Grupa B

W pierwszym meszu drugiego dnia półfinałowego turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży dziewcząt na przeciw siebie stanęły województwa Opolskiego i Lubelskiego. W dotychczasowej rywalizacji w ostatnich latach zawsze lepsze było Opolskie. Tym razem było inaczej i dzięki dobrej grze zawodniczek trenera Domitrz Dariusza to Lubelskie na koniec spotkania cieszyło się z wygranej. W drużynie z Opolskiego double - double zanotowała Alicja Jarząb 19 pkt., 16 zbiórek. Natomiast w Lubelskim bardzo dobrze się spisywały Julia Dencikowska 17 pkt., Klaudia Świąntek 14 pkt. Double - double zanotowała również Oliwia Mackiewicz 10 pkt., 10 zbiórek.

• 03.12.2016 09:00

Opolskie

38 : 60

Lubelskie

Początek spotkania należał do drużyny z Małopolski. Jedna po przerwie na żądanie trenera Dolnego Śląska zawodniczki wzięły się do pracy i wyszły na prowadzenie. Drugie 5 minut pierwsze kwarty to punkt za punkt. W końcówce pierwszej kwarty na prowadzenie wyszły zawodniczki z Małopolski i tę część gry zakończyły na swoją korzyść wynikiem 20:18. II kwarta to dalej walka o każdy centymetr boiska. Prowadzenie zmienia się co chwila. Po pierwszych 5 minutach nadal na prowadzeniu jest jednym punktem zespół z Małopolski. W końcówce II kwarty na prowadzenie wysunął się zespół z Dolnego Śląska i utrzymał je do końca tej części gry (34:31).
III kwarta to powiększanie przewagi przez zespół z Dolnego Śląska. W IV kwarcie nic się nie zmieniło i ostatecznie zespół z Sebastiana Wojnickiego odniósł zasłużone zwycięstwo. Na uwagę zasługuje wspaniały doping rodziców zawodniczek Dolnośląskiego.

• 03.12.2016 11:00

Dolnośląskie

68 : 47

Małopolskie

Przed ostatni mecz drugiego dnia 1/2 OOM południe zakończył się wyraźnym zwycięstwem kadry Małopolski. Przewaga dziewcząt Krakowa i okolic na moment nie podlegała dyskusji. Już I kwarta zakończyła się ich wysokim zwycięstwem i później spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. W zespole Małopolski aż 5 zawodniczek zdobywało po wyżej 10 pkt. natomiast w Opolski Alicja Jarząb zdobyła 33 pkt.

• 03.12.2016 17:00

Małopolskie

105 : 43

Opolskie

Ostatni mecz to spotkanie bez historii. Drużyna, która nie przegrała żadnego spotkania podczas tego turnieju nie dała żadnych szans zespołowi z Lubelszczyzny i wygrała różnicą 104 punktów.

• 03.12.2016 19:00